Radio Białystok | Wiadomości | 100 tys. zł przeznaczyły władze powiatu łomżyńskiego dla placówek i instytucji walczących z epidemią

100 tys. zł przeznaczyły władze powiatu łomżyńskiego dla placówek i instytucji walczących z epidemią

autor: Adam Dąbrowski

25.03.2020, 16:42, akt. 17:09

Sto tysięcy złotych ze swojego budżetu przeznaczyły władze powiatu łomżyńskiego dla placówek i instytucji walczących z epidemią.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Decyzja radnych, największą część tej sumy otrzyma łomżyński szpital - mówi starosta Lech Szabłowski

- Rada powiatu łomżyńskiego zdecydowała o wsparciu finansowym Szpitala  Wojewódzkiego w Łomży, pracującego w tej chwili jako jeden z 19  jednoimiennych szpitali zakaźnych kwotą 80 tys. zł na zakup i  zainstalowanie śluz ochronnych w szpitalu - mówi starosta.

Radni podjęli uchwałę o finansowym wsparciu, mniejszymi już sumami, także innych walczących z epidemią.

12 tysięcy złotych otrzyma Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży  na zakup sprzętu ochrony osobistej. 8 tys. zł otrzyma grupa ratownicza  Nadzieja na zakup paliwa i innych potrzebnych materiałów.

- Grupa Ratownicza Nadzieja aktywnie włączyła się ze swoimi ambulansami w pomoc mieszkańcom powiatu łomżyńskiego, chociażby poprzez transport  medyczny - tłumaczy decyzje radnych starosta.

Lech Szabłowski zapowiedział też, że poprzez konwent starostów województwa podlaskiego zwróci się do władz wszystkich podlaskich powiatów o finansową pomoc dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Jako jednoimienny szpital zakaźny będzie on zajmował się zakażonymi koronawirusem chorymi z całego  województwa, ze wszystkich powiatów - argumentuje swoją decyzję starosta łomżyński.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie oddziały zakaźne mają odpowiednią ilość środków ochrony osobistej, ale to się może zmienić

25.03.2020, 15:48

Na najbliższe dni podlaskie oddziały zakaźne mają odpowiednią ilość środków ochrony osobistej dla pacjentów i pracowników. Jednak - jak alarmują dyrektorzy niektórych z nich - ta sytuacja szybko może się zmienić.


Kilkudziesięciu studentów UMB chce w ramach wolontariatu pomagać szpitalom

25.03.2020, 15:22

Mają się zajmować między innymi zbieraniem podstawowych wywiadów medycznych w szpitalach czy obsługiwać linię informacyjną w sanepidach. Blisko 60 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku chce pomagać szpitalom zmagającym się z epidemią koronawirusa.


Ośrodek zdrowia w Piątnicy zamknięty - to efekt beztroski chorego

25.03.2020, 14:59

Zamknięty ośrodek zdrowia, pozbawieni opieki medycznej mieszkańcy i kilkadziesiąt osób na kwarantannie – to efekt beztroski chorego. Wszystko to spowodowała wizyta jednego pacjenta w Ośrodku Zdrowia w Piątnicy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


fot. Joanna Żemojda
BIAŁYSTOK
27.09.2021, 15:28, akt. 15:51

Nie żyje aktorka Ewa Kozłowska


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok