Radio Białystok | Wiadomości | Śmieci w Sokółce nadal zalegają - MPO chce, aby gmina zapłaciła odszkodowanie za rozwiązanie umowy

Śmieci w Sokółce nadal zalegają - MPO chce, aby gmina zapłaciła odszkodowanie za rozwiązanie umowy

autor: Marcin Gliński

26.03.2020, 15:27, akt. 15:42

Śmieci w gminie Sokółka nadal zalegają w kontenerach. Kilka dni temu samorząd gminy rozwiązał umowę z dotychczasowym odbiorcą odpadów - MPO Sokółka, tłumacząc, że firma nie wywiązywała się z obowiązków. Teraz spółka domaga się zadośćuczynienia.

fot. Michał Buraczewski
fot. Michał Buraczewski

Władze spółki MPO Sokółka nie mogły znaleźć składowiska, do którego woziłyby odpady. Wcześniej trafiały one do spalarni w Białymstoku i składowiska w Hryniewiczach, jednak spółka Lech, która zarządza instalacjami, wstrzymała ich przyjmowanie. Władze gminy Sokółka rozwiązały więc umowę z firmą MPO i nałożyły na nią kary pieniężne. 

Teraz sokólska spółka domaga się zadośćuczynienia. Jak powiedział nam prezes MPO Wiesław Puszko, rozwiązanie umowy nie wynikło z winy przedsiębiorstwa i chce ponad 430 tys. zł odszkodowania.

Obecnie toczy się więc spór prawny między spółką a samorządem.

Władze Sokółki szukają firmy, która odbierze zalegające odpady. Kilka dni temu zgłosiło się tylko sokólskie MPO. Wczoraj (26.03) firma miała tymczasowo opróżniać przeładowane kontenery. Jak informował nas zastępca burmistrza Sokółki Adam Juchnik, miało dojść do podpisania umowy na krótki czas i spółka miała odbierać odpady. Do zawarcia umowy jednak ostatecznie nie doszło.

Władze gminy wciąż szukają firmy, która odbierze odpady. Do jutra trwa również przetarg na odbiór śmieci przez kolejne 3 miesiące.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Władze Sokółki szukają nowej firmy, która bedzie odbierać śmieci od mieszkańców gminy

19.03.2020, 19:53

Spółka MPO Sokółka nie będzie już wywozić śmieci z terenu gminy Sokółka. Władze miasta wypowiedziały firmie umowę z powodu problemów z odbiorem odpadów od mieszkańców. Spółka będzie musiała też zapłacić ponad 270 tysięcy zł. kary.


Śmieci wciąż zalegają na ulicach Sokółki

15.03.2020, 14:39

Śmieci wciąż zalegają na ulicach Sokółki. Choć w ostatnich dniach miejska spółka MPO woziła odpady do sortowni w Ostrowi Mazowieckiej, było to tylko tymczasowe rozwiązanie. Władz firmy nie stać na wywożenie tam kolejnych ton śmieci. Tymczasem mieszkańcy Sokółki skarżą się na przepełnione kontenery.


Coraz więcej śmieci zalega w Sokółce - władze cały czas szukają rozwiązania

5.03.2020, 07:19

Śmieci ciagle przybywa, a rozwiązania problemu nie widać. Gmina Sokółka wciąż boryka się z zalegającymi w kontenerach i koszach odpadami.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Marek Kubik Ambient Live Act

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok