Radio Białystok | Wiadomości | Władze Zambrowa przygotowały ulgi dla przedsiębiorców

Władze Zambrowa przygotowały ulgi dla przedsiębiorców

autor: Adam Dąbrowski

29.03.2020, 13:16, akt. 13:22

Odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty, zmniejszenie wysokości opłat lub całkowite z nich zwolnienie - to propozycje Zambrowskiego Pakietu Pomocowego dla przedsiębiorców.

Fot. Adam Dąbrowski
Fot. Adam Dąbrowski

Przedstawił je burmistrz Kazimierz Dąbrowski, by załagodzić skutki obecnego kryzysu.

Ulgi dla przedsiębiorców możliwe są w trzech obszarach – wyjaśnił burmistrz. Chodzi przede wszystkim o podatki i opłaty lokalne, m.in. od nieruchomości i środków transportu, które mogą zostać odroczone, rozłożone na raty lub umorzone. Druga ulga to czynsz w lokalach należących do miasta. Tu przedsiębiorcy będą mogli wystąpić o odroczenie terminu płatności za drugi kwartał tego roku, okresowe zmniejszenie wysokości czynszu lub zupełnie jego umorzenie. Z podobnej pomocy będą mogli skorzystać przy naliczaniu opłat za odbiór odpadów, jeśli obsługiwani są przez miejski system gospodarki nimi.

Pisemne wnioski przedsiębiorców będą rozpatrywane indywidualnie, a zakres udzielonej pomocy zależeć będzie od wpływu epidemii na prowadzona działalność.

Burmistrz zaapelował także do innych właścicieli obiektów wynajmowanych przedsiębiorcom o zmniejszenie obciążeń finansowych i do administratorów wielorodzinnych budynków mieszkalnych o odroczenie lub rozłożenie zaległości czynszu tym mieszkańcom, których dochody uległy znacznemu obniżeniu z powodu epidemii.

Kazimierz Dąbrowski zwrócił się z apelem także o zrozumienie i współpracę do miejskich radnych, ponieważ zaproponowany przez niego pakiet pomocowy może spowodować zmniejszenie dochodów miasta i konieczność zrezygnowania z części zaplanowanych na ten rok inwestycji i remontów.

| red: sk, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy samorządowcy próbują ratować miejsca pracy zagrożone z powodu epidemii koronawirusa

24.03.2020, 14:39

Jedne samorządy jeszcze zastanawiają się nad formą pomocy dla miejscowych przedsiębiorców, inne już wprowadziły ulgi w podatkach.


ZUS przygotował uproszczony wniosek dla przedsiębiorców o odroczenie składek ze względu na epidemię

24.03.2020, 12:27

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował nowy, jeden uproszczony wniosek dla przedsiębiorców o odroczenie składek ze względu na epidemię koronawirusa.


Władze Łomży wprowadziły przedsiębiorcom zniżki stawek czynszu

20.03.2020, 16:51

99-procentowe zniżki stawek czynszu dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w zasobach miasta wprowadziły władze Łomży.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Oddaj krew

stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwcaźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok