Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 50 osób straciło pracę po zamknięciu jednego z łomżyńskich sklepów

Ponad 50 osób straciło pracę po zamknięciu jednego z łomżyńskich sklepów

autor: Paweł Wądołowski

3.04.2020, 19:15, akt. 4.04.2020, 11:13

Ponad pięćdziesiąt osób straciło pracę po zamknięciu sklepu Tesco w Łomży. Jak informuje biuro prasowe sieci, zwolnienia były zapowiadane już na początku roku i nie mają związku z obecną sytuacją epidemiczną.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Informacja o planowanych zwolnieniach grupowych wpłynęła do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży - mówi zastępca dyrektora, Elżbieta Olejniczak-Bazydło.


Tym zwolnieniem grupowym mają być objęte 52 osoby. Planowane zwolnienia mają się zakończyć do 30 kwietnia. Dziesięć dni wcześniej zwolnionych będzie 36 osób, a ostatnie umowy będą rozwiązane z końcem lipca 2020 roku - dodaje. 


Urząd Pracy jest w kontakcie ze zwalnianymi osobami. Jednak w związku z obecnymi ograniczeniami trzeba było odwołać zaplanowane spotkanie - dodaje Elżbieta Olejniczak-Bazydło.


Powiatowy Urząd Pracy w Łomży zaplanował razem z pracodawcą na 7 kwietnia spotkanie informacyjne dla zwalnianych pracowników z pracownikami urzędu. Jednakże z uwagi na ogłoszenie stanu epidemicznego spotkanie to zostało odwołane. Zakres pomocy jaką oferujemy miał dotyczyć w szczególności usług rynku pracy, pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego - dodaje.


Osoby objęte zwolnieniem grupowym mogą kontaktować się z urzędem telefonicznie i drogą elektroniczną, także za pośrednictwem komunikatorów internetowych. 

Jak poinformowało Polskie Radio Białystok biuro prasowe sieci Tesco, zwolnieni pracownicy, poza odprawami dostali także dodatkowo jedno miesięczne wynagrodzenie. Sklep Tesco w Łomży jest już zamknięty dla klientów.


| red: maj, rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok