Radio Białystok | Wiadomości | Zarząd województwa zdecydował o przekazaniu pieniędzy kolejnym szpitalom

Zarząd województwa zdecydował o przekazaniu pieniędzy kolejnym szpitalom

autor: Edyta Wołosik

9.04.2020, 16:00, akt. 20:09

Następne 3,2 mln zł - tym razem z budżetu województwa - trafi do szpitali powiatowych w Podlaskiem na walkę z koronawirusem - zdecydował w czwartek (9.04) zarząd województwa.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Wsparcie otrzymają placówki należące do samorządu i szpitale powiatowe. Pieniądze na zakup środków ochrony osobistej dostaną m.in. szpitale w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, ale też w Wysokiem Mazowieckiem, Zambrowie, Mońkach i Sejnach.

Zarząd województwa podlaskiego zdecydował też o przekazaniu pieniędzy na zakup sprzętu i inwestycje. Białostockie Centrum Onkologii dostanie 600 tys. zł na aparat USG. Szpital Wojewódzki w Białymstoku - za prawie pół miliona złotych - dostosuje swój oddział ratunkowy tak, by można było rozdzielić pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem od pozostałych osób zgłaszających się na SOR. Izbę przyjęć do przyjmowania pacjentów z podejrzeniem zakażenia dostosuje też za prawie 100 tys. zł Szpital Psychiatryczny w Suwałkach.

To element tzw. Podlaskiego Pakietu Zdrowotnego, czyli wsparcia finansowego dla placówek medycznych w regionie na różne zakupy w walce z koronawirusem. Łącznie z przyznaną w czwartek kwotą wartość tej pomocy zwiększyła się z 56 do 59,2 mln zł. Zdecydowana większość sumy pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 56 mln zł dla podlaskich placówek medycznych na walkę z koronawirusem [wideo]

6.04.2020, 13:11

Ponad 56 mln zł na sprzęt, doposażenie, testy, trafi do 14 jednostek medycznych w Podlaskiem. Podlaski Pakiet Medyczny ogłosił w poniedziałek (06.04) marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


Liczy się każde wsparcie - akcja #BiałostoczaniePomagają

5.04.2020, 13:34

Pod hasłem #BiałostoczaniePomagają miejscowi przedsiębiorcy wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców Jagiellonii zbierają pieniądze na pomoc białostockim szpitalom.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok