Radio Białystok | Wiadomości | Syn znanego wokalisty disco-polo trafił do aresztu za łamanie zakazu prowadzenia pojazdów

Syn znanego wokalisty disco-polo trafił do aresztu za łamanie zakazu prowadzenia pojazdów

10.04.2020, 15:32, akt. 16:53

Na miesiąc trafił do aresztu 31-letni białostoczanin, syn znanego wokalisty disco-polo. Tak zdecydował sąd na wniosek prokuratury. Policja zainteresowała się mężczyzną bardziej, gdy okazało się, że łamie on zasady kwarantanny.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Obawa matactwa

Sąd Rejonowy w Białymstoku aresztował na miesiąc 31-latka Daniela M., któremu prokuratura postawiła zarzuty związane z naruszaniem - orzeczonego wyrokiem - zakazu kierowania pojazdami.


- Sąd uznał, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż podejrzany jest sprawcą zarzucanych mu czynów. Ponadto ustalił, że w sprawie zachodzi przesłanka szczególna zastosowania środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym w postaci obawy tzw. matactwa procesowego - poinformowała rzeczniczka białostockiego sądu rejonowego sędzia Beata Wołosik.


Dodała, że - w ocenie sądu - istnieje uzasadniona obawa "podejmowania przez podejrzanego działań zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności karnej i podejmowania działań utrudniających postępowanie". Postanowienie o zastosowaniu aresztu nie jest prawomocne, można je zaskarżyć do sądu okręgowego.


Prokuratura Rejonowa w Białymstoku postawiła 31-latkowi zarzuty dotyczące trzech przestępstw związanych ze złamaniem sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi za to nawet do 5 lat więzienia. Śledczy wystąpili do sądu o 3-miesięczny areszt tymczasowy. Sąd uznał, że są podstawy do zastosowania tego środka zapobiegawczego na miesiąc, czyli z obowiązywaniem do 8 maja.

10 tys. zł grzywny za złamanie kwarantanny

Zespół prasowy podlaskiej policji poinformował, że za naruszenie zasad kwarantanny mężczyzna został też ukarany przez inspekcję sanitarną karą w wysokości 10 tys. zł.

Jak wynika z informacji policji, Daniel M. był w wykazie osób poddanych kwarantannie, której przestrzegania pilnują funkcjonariusze. Kilka dni temu policjanci nie zastali go jednak. Co prawda w rozmowie telefonicznej 31-latek twierdził, że jest na miejscu, ale potrzebuje kilkunastu minut, by pokazać się w oknie, bo bierze prysznic.

W rzeczywistości był poza domem. Jeden z policjantów zobaczył, że wbiega po schodach. Jak podała policja, twierdził, że "był w odwiedzinach u rodziców i nie ma najmniejszej ochoty stosować się do zasad kwarantanny".

Zatrzymany został po tym, jak dyżurny policji dostał informację, że w nocy ten sam mężczyzna przyjechał samochodem na jedną ze stacji benzynowych w Białymstoku. Pracownik stacji rozpoznał go, "ponieważ pisały o nim gazety".

Wynik testu negatywny

Prokuratura wydała wtedy nakaz zatrzymania, a zebrane przez policję dowody pozwoliły postawić mu zarzuty związane z trzykrotnym złamaniem sądowego zakazu kierowania pojazdami, z których pierwszy raz miał miejsce w lipcu 2019 roku, kolejne dwa - w ostatnich dniach.


- Trwają ustalenia, ile jeszcze ewentualnie razy podejrzany złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - powiedział szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku Karol Radziwonowicz.


Policjanci ustalili też, że mężczyzna w sumie kilkukrotnie złamał zasady kwarantanny i związane z nią obostrzenia, za co został ukarany ośmioma mandatami karnymi. Inspektor sanitarny - w drodze decyzji administracyjnej - nałożył na 31-latka również karę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Test na obecność koronawirusa dał u niego wynik negatywny, dlatego prokuratura nie postawiła mu zarzutów dotyczących potencjalnego zagrożenia zdrowia, a nawet życia innych osób, z którymi miał kontakt, łamiąc kwarantannę.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Poszukiwany 34-latek złamał zakaz i wyszedł po piwo, potem dobijał się do mieszkania

9.04.2020, 16:27

Poszukiwanego 34-latka zatrzymali policjanci z Bielska Podlaskiego. Mężczyzna wcześniej przywłaszczył samochód, a w chwili zatrzymania dobijał się do cudzego mieszkania.


Kolejne osoby ukarane za złamanie kwarantanny - wśród nich syn gwiazdy disco-polo

9.04.2020, 13:15

Inspekcja Sanitarna ukarała kolejne osoby z woj. podlaskiego za złamanie zasad kwarantanny. Wśród nich jest syn znanego piosenkarza disco-polo pochodzącego z Podlasia.


Nawet 8 lat więzienia grozi białostoczaninowi, który złamał zasady kwarantanny

8.04.2020, 07:55

Trzy miesiące spędzi w areszcie starszy białostoczanin, który kilkukrotnie złamał kwarantannę, wychodząc do sklepu. Z kolei 10 tys. zł kary nałożył sanepid na 52-latka, który opuszczał miejsce kwarantanny, by palić papierosy.


Złamali zakaz gromadzenia się, wpadli z narkotykami - służby kontrolują ulice [zdjęcia]

6.04.2020, 14:46

Gdyby nie ograniczenia w gromadzeniu się, nie byłoby zapewne sprawy za posiadanie narkotyków. W ten sposób w Białymstoku policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie marihuanę i tabletki ekstazy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Urodziny PRB

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok