Radio Białystok | Wiadomości | Na konto USK w Białymstoku wpłynęło już ponad 310 tys. zł od różnych firm, instytucji i osób

Na konto USK w Białymstoku wpłynęło już ponad 310 tys. zł od różnych firm, instytucji i osób

autor: Renata Reda

15.04.2020, 16:56, akt. 19:11

Ponad 310 tysięcy złotych otrzymał już od różnych firm, instytucji i osób Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. To efekt apelu dyrektora tej placówki o wsparcie w czasach epidemii.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Na konto USK w Białymstoku wpłynęło już ponad 310 tys. zł od różnych firm, instytucji i osób - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W mediach społecznościowych i na stronie internetowej szpitala pod koniec marca prosił o "wszelką pomoc materialną" i inicjatywy, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa epidemiologicznego personelu i pacjentów.  


Razem z USK

Jednym z darczyńców jest Polska Fundacja Narodowa, która dała prawie 165 tysięcy złotych na zakup ambulansu. Ale wiele jest też darowizn rzeczowych. Szpital otrzymuje też wsparcie w formie maseczek i innego sprzętu ochrony osobistej personelu medycznego (np. od WOŚP, Fundacji siepomaga, miasta Białystok), żywność, środki odkażające, samochód od fundacji Lotto - mówi rzeczniczka USK w Białymstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk.

Malinowska-Olczyk zaznaczyła, że obecnie najbardziej szpitalowi potrzebne są pieniądze, by mógł dokonywać różnych zakupów w zależności od potrzeb. 


"PB sercem z USK"

Ponad 38 tysięcy złotych zebrała społeczność Politechniki Białostockiej podczas akcji "PB sercem z USK" - mówi rzeczniczka uczelni Dorota Sawicka. W środę (15.04) szpital dostał symboliczny czek.

Akcję wsparło blisko 450 osób: pracowników uczelni, studentów, absolwentów, przedstawicieli firm współpracujących z PB.


Pokazaliśmy wspólnie, że Politechnika Białostocka ma ogromne serce i w trudnych chwilach zarówno pracownicy, studenci i absolwenci potrafią się zjednoczyć. Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki - powiedział cytowany w komunikacie prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej Mateusz Adaszczyk, który wręczył przedstawicielom USK czek.


"Bardzo jesteśmy wdzięczni za to wsparcie. Ma ono wymiar nie tylko finansowy" - podziękował również cytowany w komunikacie dyrektor USK w Białymstoku Marek Karp. Dodał, że zgodnie z wolą darczyńcy, środki zostaną przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa personelu i pacjentów.


Chcielibyśmy tę całą sumę przeznaczyć na zakup jakiegoś konkretnego urządzenia np. dużego fumigatora czy ozonatora, tak żeby społeczność Politechniki Białostockiej wiedziała, że dane urządzenie zostało kupione z pieniędzy zebranych podczas tej zbiórki. O tym, na co zostały wydane pieniądze, poinformujemy w najbliższym czasie - dodał dyrektor.


Zbiórka pieniędzy to nie jedyna forma pomocy dla pracowników medyczny ze strony Politechniki Białostockiej. Białostockie Centrum Onkologii dostało kamerę termowizyjną, by mierzyć temperaturę pacjentom.

 


Pomagamy szpitalom - akcja Polskiego Radia BiałystokCiągle trwa produkcja przyłbic medycznych. Do szpitali, przychodni, domów opieki społecznej i stowarzyszeń trafiło ich już 1800. Drukowane są też specjalne reduktory - przejściówki zakładane na maski do nurkowania, dzięki którym można zamontować specjalne filtry.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Ministerstwo Zdrowia zaleca lekarzom i pielęgniarkom pracę w jednym miejscu

15.04.2020, 17:18

Prawie co trzecia osoba zakażona koronawirusem w Polsce jest pracownikiem placówki medycznej. Tak wynika z danych sanepidu.


Stowarzyszenie "Pro Salute" włączyło się do akcji Polskiego Radia Białystok "Pomagamy szpitalom”

15.04.2020, 07:20

Kolejni darczyńcy włączają się do akcji Polskiego Radia Białystok "Pomagamy szpitalom”.


Testy nie potwierdziły nowych zakażeń koronawirusem u pracowników białostockiego USK

14.04.2020, 17:04

Nie stwierdzono nowych przypadków zakażenia koronawirusem u kadry medycznej białostockiego szpitala klinicznego.


Totalizator Sportowy przekazał samochody podlaskim szpitalom

9.04.2020, 19:34

Samochód ma służyć m.in. do przewozu chorych ze szpitala do nowo powstałego izolatorium. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku dostał od Totalizatora Sportowego pojazd m.in. do transportu chorych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok