Radio Białystok | Wiadomości | Przedsiębiorcy są narażeni na stres w dobie pandemii - jak sobie z nim radzić?

Przedsiębiorcy są narażeni na stres w dobie pandemii - jak sobie z nim radzić?

autor: Iza Serafin

18.04.2020, 08:06, akt. 08:30

Przedsiębiorcy to podczas pandemii koronawirusa jedna z grup zawodowych najbardziej narażona na stres - alarmują psychologowie i terapeuci.

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

Psychologowie zwracają uwagę, że przedsiębiorcy szczególnie powinni zadbać o swoją kondycje psychiczną. Przede wszystkim nie powinni tłumić emocji.

To jest ważne, żeby nie udawać, że nie czujemy emocji, albo, że jakoś to będzie, albo, że wszystko będzie dobrze. To jest niezwykle ważne, aby pozwolić sobie czuć te emocje. Mamy prawo czuć lęk, niepewność, złość. Emocje niewyrażane mają tendencję do kumulowania się w ciele. Mogą się w późniejszym okresie objawiać w postaci jakichś dolegliwości psychosomatycznych, bólów, wzmacniania jakichś chorób czy obniżania odporności

- mówi psychoterapeutka Beata Skowrońska.

Psychoterapeutka dodaje, że warto wykorzystać tę kryzysową sytuację i zadbać np. o integrację załogi, a nie koncentrować się na tym, na co nie mamy wpływu.

Kiedy koncentrujemy się na tym, na co nie mamy wpływu i wylewamy ciągle swoje żale, tracimy dużo energii, którą możemy przeznaczyć na myślenie o biznesie, o tym w jaki sposób może nawet wykorzystać tę sytuację do wdrożenia jakichś nowych rozwiązań. Zaangażować do tego pracowników. Może to wzmacniać w nich nadzieję, na to, że kiedy ta sytuacja się skończy, oni z nową energią będą mogli rozpocząć pracę

- dodaje.

Eksperci zwracają uwagę, że w czasach pandemii trzeba szczególnie dbać o swoją kondycję psychiczną i ewentualnie skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologów. Numery ich telefonów można znaleźć w Internecie - również na naszej stronie.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jak dbać o swoje emocje i zdrowie psychiczne w czasie pandemii koronawirusa

17.04.2020, 18:30

Izolacja, kwarantanna, lęk o zdrowie i finanse - to wszystko sprawia, że nasza kondycja psychiczna pogarsza się w ekspresowym tempie.


"Listy do kwarantanny" mogą pomóc w radzeniu sobie z negatywnymi emocjami

16.04.2020, 11:42

"Listy do kwarantanny" to jedna z inicjatyw psychologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, skierowana do wszystkich, dla których społeczna kwarantanna jest bardzo trudnym doświadczeniem. Dzięki akcji każdy może opisać swoje przeżycia i się nimi podzielić.


Zmęczenie, ból głowy, dezorientacja, katar - rzadkie i mniej znane objawy COVID-19

5.04.2020, 13:47

Najbardziej charakterystyczne objawy COVID-19 to suchy kaszel, gorączka i trudności z oddychaniem, ale mogą też wystąpić problemy z układem pokarmowym, zaburzenia węchu i smaku czy bardzo rzadko zmęczenie, ból, głowy, dezorientacja, katar - podaje portal naukawpolsce.pap.pl.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP NAVARRO | STRAUSS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANAfot. Sylwia Krassowska
UWAGA!
28.03.2023, 19:33, akt. 29.03.2023, 07:37

Mroźna noc i poranek w Podlaskiem

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok