Radio Białystok | Wiadomości | Kultura Online - wirtualny "Ty!Dzień w Akademii Teatralnej" i dużo muzyki

Kultura Online - wirtualny "Ty!Dzień w Akademii Teatralnej" i dużo muzyki

autor: Olga Gordiejew

25.04.2020, 07:42, akt. 08:18

W sobotę (25.04) w kulturze przeważają propozycje muzyczne.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
Wirtualny "Ty!Dzień" w Akademii Teatralnej - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

O 19:00 Opera i Filharmonia Podlaska na swoim kanale na YouTube proponuje retransmisję koncertu Big Bandu "Kochanie, grają naszą piosenkę…" 

To barwny, roztańczony koncert piosenki filmowej z największymi romantycznymi przebojami srebrnego ekranu, który opisywany był jako "spełnienie muzycznych marzeń". 

Usłyszymy  takie przeboje jak "Time of my Life" z filmu "Dirty Dancing", "Singing in the Rain" z musicalu "Deszczowa piosenka", "El Tango De Roxanne" z  musicalu "Moulin Rouge", "I Have Nothing" z filmu "Bodyguard", "My Heart Will Go On" z filmu "Titanic", a także hity polskiej piosenki filmowej, takie jak "Umówiłem się z nią na dziewiątą" czy "Sex appeal" z filmu "Piętro wyżej".

Wśród solistów wystąpią: Dorota Białkowska, Marta Wiejak, Bartłomiej Łochnicki, czy Jakub Szydłowski.
Po wymuszonej epidemią przerwie również Filharmonia Kameralna w Łomży zaprasza na swój pierwszy koncert internetowy. Początek o 18:30.

Jako solista wystąpi pochodzący z Łomży tenor Jacek Szymański, a w programie znajdą się między innymi dzieła Johanna Pachelbela oraz m.in. pieśni Mieczysława Karłowicza.

Łomżyńskich filharmoników poprowadzi ich dyrektor Jan Miłosz Zarzycki. 

Miłośników dobrego grania wirtualnie zapraszamy na scenę SPATiF-u. #MuzykaDlaSPATiFu to seria sobotnich koncertów live prosto z klubu. Słynie on z przełamywania konwencji i gatunków. Zaprzyjaźnieni muzycy przeniosą niezwykły klimat tego miejsca do waszych domów.

Szczegóły znajdują się w specjalnie założonym na tę okazję wydarzeniu na Facebooku.


Zapraszamy również na cyfrową premierę filmu dokumentalnego "Mieczysław Karłowicz - samotna wędrówka”. To opowieść o jednym z najważniejszych polskich kompozytorów, prekursorze fotografii i narciarstwa żyjącym na przełomie XIX i XX wieku, który zginął w lawinie podczas jednej ze swoich zimowych wędrówek w Tatrach.

Jest to film, który przedstawia spojrzenie na postać Karłowicza z dzisiejszej perspektywy poprzez jego fotografię, muzykę i góry. "Samotna wędrówka" to intymny, poruszający portret skromnego człowieka i artysty, którego twórczość wpłynęła na historię polskiej muzyki i fotografii, a pasja i podejście do gór na trwałe wpisały się we współczesny etos taterników, przewodników i miłośników polskich gór.

Szczegóły znajdują się tutaj.


Teatr Wielki - Opera Narodowa proponuje "Śpiącą królewnę" online. Nastał czas na jeden z najbardziej rozpoznawalnych baletów w całym klasycznym repertuarze. Początek o godzinie 18:00


 


Natomiast Akademia Teatralna w Białymstoku zaprasza na dni otwarte w szkole - online - pod hasłem "#ZostańSobą i studiuj w ATB!"

Profesorowie i studenci przygotowali wirtualny wór pełen niespodzianek. M.in. zwiedzanie zakamarków pustej szkoły, warsztaty on-line z wykładowcami, konsultacje dla kandydatów na studia on-line, wykład o teatrze plastycznym.

To jednak jeszcze nie wszystko. Wirtualny "Ty!dzień otwarty w Akademii Teatralnej" rozpoczyna się już w piątek (25.04) i potrwa do końca kwietnia.

Wśród warsztatów on-line oprócz dykcji zaplanowano: interpretację prozy i wiersza, zajęcia ruchowe ze świadomości ciała czy emisji głosu. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej akademiiNa niektóre wydarzenia trzeba się wcześniej zapisać. 

W ramach "TY!dzień otwarty w ATB" zaprezentowana zostanie w czwartek (30.04) kompilacja ciekawych studenckich etiud egzaminacyjnych, zarejestrowanych we wnętrzach szkolnych. Zanim to  jednak nastąpi - zaprezentowana będzie etiuda studentki I roku aktorstwa Agaty Nierzwickiej pt. "Egzystencja bez esencji?" przygotowana w warunkach domowych na zaliczenie przedmiotu "Podstawy sztuki animacji". Inspiracją do pracy był fragment wiersza Anny Świrszczyńskiej "Samotność"


Na koniec, jeśli znane wam dzieci nudzą się i nie chcą już patrzeć na swoje stare zabawki, to Monika Piskurevič z BOK w krótkim filmiku podpowiada, jak ze zwykłej rolki po papierze toaletowym wykonać nową zabawkę - Głodną Żabę - i jak ją potem nakarmić.| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kultura online - baśnie, koncerty live i Brodka z domu

24.04.2020, 07:58

Aktorzy BTL-u czytają baśnie i opowiadania Czechowa, łomżyńska Filharmonia przygotowuje się do pierwszego internetowego występu, Teatr Dramatyczny proponuje koncert live, do swego domu zaprasza nas Monika Brodka, a ośrodek animacji kultury w Wasilkowie organizuje różne zajęcia online.


Kultura online - propozycje BTL-u, "Lot" Andrzeja Strumiłły, urodziny Szekspira

23.04.2020, 07:48

W Światowym Dniu Książki możemy posłuchać Mistrza Twardowskiego, złożyć życzenia Szekspirowi, obejrzeć teatralne "doświadczanie rzeczywistości" przez słuchaczy Studium Wokalno-Aktorskiego czy przenieść się na wernisaż Andrzeja Strumiłły.


Kultura online - wycieczka po skansenie, koncerty teatralne i jazzowe, seanse filmowe

22.04.2020, 07:55

Koncerty legend światowego jazzu, filmy festiwalu Millennium Docs Against Gravity, a także wycieczka po Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej i koncert live Piotra Ołdziejewskiego, aktora Teatru Dramatycznego w Białymstoku.


Kultura online - mistrzowie ilustracji, opowieść o lalkach, holenderscy malarze, teatralny "Jeden gest"

21.04.2020, 07:57

Tym razem Olga Gordiejew proponuje wystawę ilustracji w Centrum Zamenhofa, lalkarskie opowieści z BTL-u, spektakl "Jeden gest", czyli rzecz o językach migowych, oraz prezentację 800 lat malarstwa holenderskiego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok