Radio Białystok | Wiadomości | Władze Białegostoku chcą zlikwidować niektóre klasy w podstawówkach - rodzice są oburzeni

Władze Białegostoku chcą zlikwidować niektóre klasy w podstawówkach - rodzice są oburzeni

autor: Edyta Wołosik

20.05.2020, 11:52, akt. 12:16

W internecie trwa zbiórka podpisów pod petycją, ale władze Białegostoku nie zamierzają zmieniać zdania w tej sprawie. Chodzi o pomysł likwidacji niektórych klas w podstawówkach. 

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Władze Białegostoku chcą zlikwidować niektóre klasy w podstawówkach - rodzice są oburzeni - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Od nowego roku szkolnego mają zostać zlikwidowane 34 oddziały w 20 szkołach, a uczniowie mają trafić do innych klas w tych placówkach.

Jak mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki - "ubolewamy nad tym, że ze względu na obniżone dochody miasta, musimy podejmować takie decyzje".  


Rodzice żądają cofnięcia decyzji  

To nie podoba się rodzicom uczniów. Zbierają podpisy pod internetową petycją. Piszą w niej m.in., że: "Działanie Urzędu Miejskiego w Białymstoku jest nielogiczne, że należy w tych trudnych czasach tworzyć warunki, by uczniowie mogli nadrobić niezrealizowaną podstawę programową, a nie pogarszać istniejącą sytuację". 

Rodzice żądają cofnięcia decyzji o likwidacji klas i zwiększania liczby dzieci w oddziałach już istniejących. Jadnak zastępca prezydenta miasta nie pozostawia złudzeń i podkreśla, że decyzja o łączeniu klas jest ostateczna.  

Na razie władze miasta nie podają czy będzie to się wiązać ze zwolnieniami nauczycieli. Takie dane mają być po zatwierdzeniu arkuszy organizacyjnych na nowy rok szkolny, czyli po 29 maja.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Minister edukacji podpisał rozporządzenie dot. egzaminów

19.05.2020, 16:34

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podpisał we wtorek rozporządzenie dotyczące przeprowadzenia w tym roku egzaminów zewnętrznych, w tym matur. Zgodnie z nim, abiturienci nie będą zdawać egzaminów ustnych, z wyjątkiem tych, którzy aplikują na uczelnie zagraniczne.


Białystok: rodzice co szóstego ucznia klas I-III deklarują powrót dziecka do szkoły

19.05.2020, 14:15

W klasach I-III w białostockich szkołach samorządowych rodzice co szóstego ucznia deklarują powrót swoich dzieci do placówek od 25 maja - wynika z danych magistratu. Urząd we współpracy ze szkołami przygotował procedury bezpiecznej pracy takich placówek, rodzice mają też wypełniać kwestionariusze.


Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych potrwa do końca lipca - zapowiada MEN

19.05.2020, 11:04

Będzie możliwość elektronicznego składania dokumentów, ale nie ma raczej mowy o skróceniu proponowanego terminu rekrutacji.


Rodzice uczniów z podstawówki w Ptakach protestują przeciwko likwidacji części klas

18.10.2019, 13:52

Albo reorganizacja szkół w gminie, albo zabraknie pieniędzy na jakiekolwiek inwestycje. Tak wójt gminy Turośl odpowiada rodzicom uczniów w Ptakach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok