Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: rodzice co szóstego ucznia klas I-III deklarują powrót dziecka do szkoły

Białystok: rodzice co szóstego ucznia klas I-III deklarują powrót dziecka do szkoły

19.05.2020, 14:15, akt. 14:32

W klasach I-III w białostockich szkołach samorządowych rodzice co szóstego ucznia deklarują powrót swoich dzieci do placówek od 25 maja - wynika z danych magistratu. Urząd we współpracy ze szkołami przygotował procedury bezpiecznej pracy takich placówek, rodzice mają też wypełniać kwestionariusze.

Szkoła Podstawowa nr 51 w Białymstoku, fot. Olga Gordiejew
Szkoła Podstawowa nr 51 w Białymstoku, fot. Olga Gordiejew

Białystok: rodzice co szóstego ucznia klas I-III deklarują powrót dziecka do szkoły - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dane o liczbie dzieci najmłodszych klas, których rodzice są zainteresowani wysłaniem ich do szkół od przyszłego poniedziałku, przedstawił we wtorek w trakcie wideokonferencji prasowej zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Jak podał, na 7954 uczniów klas I-III, rodzice 1364 deklarują, że ich dzieci pójdą do szkoły.
Miasto opracowało procedury, wedle których mają pracować szkoły po przywróceniu w nich zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów najmłodszych klas; są też kwestionariusze rekrutacyjne dla rodziców, które muszą być dostarczone (elektronicznie lub w wersji papierowej) do placówek.

"Powstanie nam taka szkoła kilku prędkości" - mówił dyrektor SP nr 51 w Białymstoku Andrzej Wasilewski, który był członkiem zespołu tworzącego te procedury.

W przypadku tej szkoły od poniedziałku w placówce ma pojawić się ok. 25 proc. dzieci normalnie uczęszczających do klas I-III; będą pracować w łączonych grupach międzyoddziałowych, z zajęciami przede wszystkim o charakterze opiekuńczym.

Zajęcia poprowadzą dla nich głównie nauczyciele ze świetlicy plus nauczyciele wspomagający; pozostałe dzieci będą nadal uczyć się w trybie online przez nauczycieli podstawowych.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Bezpłatne, szybkie testy na koronawirusa pracowników oświaty? Apel ZNP

19.05.2020, 11:42

ZNP zaapelowało we wtorek (19.05) do premiera o zapewnienie nauczycielom i pracownikom placówek oświatowych dostępu do bezpłatnych i szybkich testów na obecność koronawirusa. Apel związany jest z decyzją rządu o stopniowym uruchamianiu m.in. przedszkoli i szkół.


Dzieci z Łomży wróciły do przedszkoli

18.05.2020, 14:49

Niespełna 8 proc. dzieci wróciło do otwartych od poniedziałku (18.05) w Łomży przedszkoli miejskich.


W niektórych typach placówek oświatowych są możliwe zajęcia stacjonarne

18.05.2020, 09:05

Od poniedziałku (18.05) mogą być prowadzone m.in. zajęcia praktyczne dla słuchaczy ostatnich semestrów szkół policealnych, a także zajęcia specjalistyczne m.in. z dziećmi mającymi opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju.


Szkoły tęsknią za uczniami

17.05.2020, 15:09

Takie napisy pojawiały się wcześniej m.in. na stadionie miejskim czy kościołach, teraz na Szkole Podstawowej nr 51 w Białymstoku zawisł baner z napisem "Tęsknimy za Wami!".


Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 14 czerwca

15.05.2020, 17:00

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługujący rodzicom w związku z zamknięciem placówek opiekuńczych został przedłużony do 14 czerwca - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów. Z zasiłku będą mogli skorzystać także rodzice, którzy pomimo otwarcia placówek, nie wyślą do nich dzieci.


Odmrażanie szkół branżowych w Podlaskiem

17.05.2020, 06:39

Nie wszyscy uczniowie i słuchacze szkół branżowych w Podlaskiem skorzystają z możliwości wznowienia zajęć praktycznych w tradycyjnej formie.


Nie ma jeszcze decyzji, jak będzie wyglądała nauka po 7 czerwca

14.05.2020, 20:25

Ministerstwo edukacji narodowej informuje, że nie ma jeszcze decyzji w sprawie tego, jak będzie wyglądała nauka w szkołach po 7 czerwca. Na razie zajęcia stacjonarne w szkołach są zawieszone do 24 maja.


W białostockich żłobkach będzie mniej miejsc, niż chętnych - miasto przygotowuje kryteria przyjęć

12.05.2020, 14:56

W białostockich żłobkach zabraknie miejsc dla części dzieci, których rodzice deklarują powrót pociech do placówek po ich otwarciu - poinformował we wtorek prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. W przedszkolach sytuacja jest lepsza, ale niektóre dzieci mogą trafić do innych placówek, niż dotąd.


Kolejne podlaskie samorządy otwierają przedszkola i żłobki

11.05.2020, 08:07

Od poniedziałku (11.05) są otwarte przedszkola w Michałowie i Czarnej Białostockiej. Od 15 maja będą też otwarte placówki w Wasilkowie i Supraślu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok