Radio Białystok | Wiadomości | Dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego Ryszard Modzelewski odchodzi na emeryturę

Dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego Ryszard Modzelewski odchodzi na emeryturę

autor: Marcelina Markowska

21.05.2020, 17:24, akt. 22.05.2020, 15:59

Dyrektor Narwiańskiego PN Ryszard Modzelewski wciąż pełni swoją funkcję, ale - jak powiedział w czwartek (21.05) - wystąpił do ministra środowiska z prośbą o odwołanie go z tego stanowiska, bo chce przejść na emeryturę, gdyż osiągnął wiek emerytalny. Dyrektorem Narwiańskiego PN był przez 15 lat.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Minister środowiska szuka w konkursie dyrektora Narwiańskiego Parku Narodowego. Do konkursu można się zgłaszać do 5 czerwca.

Dyrektor Narwiańskiego PN Ryszard Modzelewski wciąż pełni swoją funkcję, ale wystąpił do ministra środowiska z prośbą o odwołanie go z tego stanowiska, bo chce przejść na emeryturę, gdyż osiągnął wiek emerytalny. Dyrektorem Narwiańskiego PN był przez 15 lat.

W rozmowie z Polskim Radiem Białystok Ryszard Modzelewski powiedział, że wśród swoich osiągnięć chce wymienić m.in. stworzenie w Parku ośrodka dydaktyczno-muzealnego.


- Obiecałem to na początku swojej kadencji, ponieważ byliśmy jedynym Parkiem, który nie miał takiego muzeum z prawdziwego zdarzenia. Trwają tam już prace wykończeniowe. Został stworzony piękny ośrodek dydaktyczno-muzealny i w lipcu zostanie oddana do użytku część ekspozycyjna - mówi Ryszard Modzelewski.Ryszard Modzelewski liczy na to, że jego zastępca będzie współpracował m.in. z lokalną społecznością.


- Współpraca z lokalną społecznością, z samorządami w naszym przypadku jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że to nie zostanie zaprzepaszczone i ktoś, kto przyjdzie na moje miejsce, będzie to kontynuował - kończy Modzelewski.


Ministerstwo środowiska potwierdza, że konkurs na dyrektora Narwiańskiego PN ogłoszono, bo dotychczasowy dyrektor tego parku wybiera się na emeryturę. Resort przyjmuje zgłoszenia na dyrektora parku do 5 czerwca.


Ministerstwo szuka też dyrektora Biebrzańskiego PN


Minister środowiska szuka też w konkursie dyrektora innego parku narodowego w Podlaskiem - Biebrzańskiego. Do konkursu można się zgłaszać do 8 czerwca. Dyrektor parku Andrzej Grygoruk 13 maja został odwołany ze stanowiska.

Obecnie pełniącym obowiązki dyrektora największego parku narodowego w Polsce - Biebrzańskiego, jest zastępca dyrektora tego parku, Mariusz Siłakowski.

Andrzej Grygoruk był związany z Biebrzańskim PN przez wiele lat, wcześniej m.in. dwukrotnie jako wicedyrektor. Dyrektorem był przez ostatnie trzy i pół roku. 26 kwietnia w Biebrzańskim PN zakończyła się akcja gaśnicza trwającego tydzień pożaru na terenie parku, w którym spłonęło ok. 5,3 tys. ha podmokłych łąk i terenów leśnych.

Rzecznik ministerstwa środowiska Michał Gzowski poinformował, że jeśli wpłyną kandydatury, konkurs będzie przebiegał w trzech etapach. Rozstrzygnięcie jest planowane na połowę lipca.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Znów otwarte szlaki turystyczne na Grzędach i w rejonie Polkowa w Biebrzańskim PN

16.05.2020, 18:34

Od soboty (16.05) znów czynne są szlaki turystyczne w rejonie obrębu ochronnego Grzędy i w rejonie Polkowa w Biebrzańskim Parku Narodowym. Od soboty do połowy sierpnia zamknięto natomiast ścieżkę biegową "Na skraju Czerwonego Bagna" - poinformował w komunikatach biebrzański park.


Mariusz Siłakowski pełni obowiązki dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego

14.05.2020, 15:22

Mariusz Siłakowski do tej pory był zastępcą dyrektora. Teraz będzie kierował Parkiem po tym, kiedy minister środowiska odwołał w środę (13.05) z pełnionej funkcji Andrzeja Grygoruka.


Turyści ponoszą odpowiedzialność za wypadek na kładce w Narwiańskim Parku Narodowym - to decyzja prokuratury

14.05.2020, 06:55

Nie wykonawca przebudowy, nie dyrekcja parku, ale sami turyści ponoszą odpowiedzialność za groźny wypadek na kładce w Narwiańskim Parku Narodowym. To decyzja białostockiej prokuratury, która przez ponad rok wyjaśniała co było przyczyną wywrócenia się jednego z pływających pomostów.


Andrzej Grygoruk nie jest już dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego

13.05.2020, 16:59

Minister środowiska odwołał Andrzeja Grygoruka z pełnionej funkcji w środę (13.05).


Kilkadziesiąt osób posprzątało szlak turystyczny w Narwiańskim Parku Narodowym

9.05.2020, 15:35

Chcą sprzątnąć zalegające w krzakach śmieci i w ten sposób pomóc środowisku. Uczestnicy "Sąsiedzkiego sprzątania Narwi" rozpoczęli porządkowanie terenu na odcinku Pańki - Rzędziany.


Pieniądze z darowizn na Biebrzański Park Narodowy trafią do 89 jednostek OSP

9.05.2020, 07:22

W sumie do 89 jednostek OSP z województwa podlaskiego trafią pieniądze, z łącznej kwoty ponad 3,5 mln zł, które wpłynęły na specjalne konto Biebrzańskiego Parku Narodowego. To wpłaty od blisko 38 tys. darczyńców związane z pożarem, który przez wiele dni był gaszony w tym parku.


Biegli badają przyczyny pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym

8.05.2020, 15:59

Biegli z zakresu pożarnictwa mają wydać opinię na temat przyczyny pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.


Kładki w Narwiańskim Parku Narodowym znowu będą otwarte

30.04.2020, 15:48

W Narwiańskim Parku Narodowym znowu będą otwarte kładki - taką decyzję podjęła dyrekcja Parku tuż przed majówką.


Parki narodowe oraz strażacy apelują o niewypalanie traw

31.03.2020, 17:59

O niewypalanie traw, bo szkodzi to przyrodzie i ludziom, zaapelowały parki narodowe Narwiański i Biebrzański oraz strażacy. Tylko w ostatnią niedzielę (29.03) nad Narwią spłonęło ok. 20 ha trzcinowisk. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

Jesień w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
MÓWI SIĘ
22.09.2020, 15:33, akt. 16:12

Koniec lata i początek jesieni


Jesus Imaz - źródło: screen pomeczowej rozmowy
JAGIELLONIA
21.09.2020, 17:31, akt. 22.09.2020, 10:41

Jesus Imaz: złe miesiące są już za mną [wideo]źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok