Radio Białystok | Wiadomości | Wystawa, spot i stanowisko białostockich radnych na uczczenie 30-lecia samorządu terytorialnego

Wystawa, spot i stanowisko białostockich radnych na uczczenie 30-lecia samorządu terytorialnego

27.05.2020, 05:25, akt. 17:58

Plenerowa wystawa fotografii z miejscami, które się zmieniły w ciągu ostatnich trzydziestu lat, a także spot z udziałem mieszkańców wyświetlony na budynku magistratu, złożą się na środowe (27.05) obchody w Białymstoku 30. rocznicy powstania samorządu terytorialnego.

30-lecie samorządu terytorialnego - wystawa w Białymstoku, fot. Edyta Wołosik
30-lecie samorządu terytorialnego - wystawa w Białymstoku, fot. Edyta Wołosik

Wystawa, spot i stanowisko białostockich radnych na uczczenie 30-lecia samorządu terytorialnego - relacja Edyty Wołosik

30-lecie samorządu terytorialnego - wystawa w Białymstoku - relacja Edyty Wołosik

Stanowisko białostockich radnych w związku z 30-leciem pierwszych wyborów samorządowych - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


- Miasto Białystok, jak wszystkie samorządy w Polsce, obchodzi ważną rocznicę - powiedział we wtorek (26.05) na konferencji prasowej online zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński i przypomniał, że 27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce w pełni wolne wybory do samorządu terytorialnego.

Przemysław Tuchliński powiedział, że w związku z 30. rocznicą miasto przygotowało obchody, ale będą one inne niż zazwyczaj, ponieważ - jak podkreślił - nie możemy obchodzić jej razem i wspólnie z powodu pandemii koronawirusa.

Od środy na Rynku Kościuszki w centrum miasta będzie prezentowana wystawa zdjęć ukazujących - jak mówił Przemysław Tuchliński - zmiany jakie zaszły w mieście przez ostatnie 30 lat. - Na fotografiach zostały przedstawione dobrze znane białostoczanom miejsca, które przeszły metamorfozę. Zestawienie tego, co było, z tym, co jest teraz, na pewno nieraz będzie zaskakujące - powiedział wiceprezydent.

Miasto przygotowało też z okazji tej rocznicy specjalny spot z udziałem mieszkańców. W środę wieczorem zostanie on wyświetlony na ścianie budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1. Spot będzie też dostępny w internecie.

W miniony poniedziałek białostoccy radni jednogłośnie przyjęli stanowisko w związku z 30-leciem pierwszych wyborów samorządowych. 

Rada Miasta Białystok w 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów do odrodzonego samorządu, oddaje hołd białostockim samorządowcom wszystkich kadencji, którzy podejmowali wysiłki na rzecz Białegostoku i jego mieszkańców oraz godnie reprezentowali nasze miasto

- podkreślono w stanowisku.

Przypomniano w nim również, że w Białymstoku poszło wtedy do urn 40,54 proc. osób uprawnionych do głosowania. W stanowisku wymieniono nazwiska wszystkich wybranych wówczas radnych i prezydenta.

Radni Prawa i Sprawiedliwości z pierwszym prezydentem Białegostoku w odrodzonym samorządzie, czyli Lechem Rutkowskim złożyli o 15:45 kwiaty przed tablicą umieszczoną na budynku Urzędu Miejskiego (przy ul. Słonimskiej 1). Poświęcona jest ona Andrzejowi Piotrowi Lussie, prezydentowi miasta w latach: 1994-95, który zmarł w trakcie sprawowania urzędu.

źródło: PAP | red: mag, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


W setną rocznicę powstania Jagiellonia Białystok będzie miała okolicznościowy znaczek pocztowy

25.05.2020, 11:58

Specjalny znaczek okolicznościowy wypuści Poczta Polska w setną rocznicę powstania Jagiellonii Białystok. Kibice będą mogli nabyć go za nieco ponad 3 złote, ale ukaże się w niewielkim nakładzie. Ma być dostępny od soboty (30.05).


Białystok świętuje 101. rocznicę odzyskania niepodległości [zdjęcia]

19.02.2020, 07:24

W Białymstoku świętowano w środę (19.02) 101. rocznicę wyzwolenia miasta z rąk zaborców, momentu w historii miasta określanego mianem odzyskania przez nie niepodległości.


Białostoczanie złożyli kwiaty przed pomnikiem Ludwika Zamenhofa

14.12.2019, 19:01

Kilkudziesięciu białostoczan i esperantystów z całego świata złożyło w sobotę (14.12) kwiaty pod pomnikiem Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


fot. Wojciech Szubzda
AUGUSTÓW
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyznafot. Paweł Szymański
REGION
12.07.2020, 14:58, akt. 15:39

Nie żyje Janusz Henryk Szymański

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok