Radio Białystok | Wiadomości | Do końca roku szkolnego nauczanie zdalne

Do końca roku szkolnego nauczanie zdalne

1.06.2020, 12:18, akt. 17:12

Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że do końca roku szkolnego - do 26 czerwca - potrwa kształcenie na odległość.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

MEN, po konsultacjach z innymi ministerstwami i Głównym Inspektorem Sanitarnym, nie przewiduje przywrócenia tradycyjnych zajęć w szkołach przed wakacjami. Jednocześnie minister Piontkowski zaapelował do nauczycieli, by starali się szukać alternatywnych metod kształcenia tak, aby uczniowie jak najmniej czasu spędzali przed ekranami komputerów.


- W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje, że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach - mówił minister Piontkowki. - Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji. One będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie, w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku - dodał.


Minister wskazał, że podczas przeprowadzania egzaminów (od 8 czerwca matury, od 16 czerwca egzamin ósmoklasisty) będą dni wolne od zajęć dydaktycznych. Dodatkowy termin egzaminów w szkołach dla uczniów, którzy w czerwcu będą np. w kwarantannie przewidziano na początek lipca - poinformował.

Dariusz Piontkowski podał, że będą to dodatkowe terminy dla wszystkich uczniów, którzy z losowych powodów - choroby, wypadku czy innego zdarzenia - nie będą mogły przystąpić do egzaminów ze wszystkimi w terminie głównym. Zapewnił, że ich sprawdzanie zakończone zostanie tak, by uczestniczyły one w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i na uczelnie razem ze wszystkimi uczniami.

Zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone 12 marca. Od 25 marca wprowadzono obowiązek prowadzenia kształcenia na odległość. Częściowo wznowiono działalność niektórych placówek, m.in. przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, zajęcia w klasach 1-3 w szkołach podstawowych.


źródło: PAP, IAR | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wykładowcy z UwB prowadzą internetowe szkolenia dla maturzystów

29.05.2020, 13:47

Wykładowcy z Uniwersytetu w Białymstoku prowadzą internetowe szkolenia dla tegorocznych maturzystów.


Najmłodsi uczniowie mogą wrócić do szkół - w Białymstoku po 2 miesiącach otwarte są też przedszkola i żłobki

25.05.2020, 00:09

Po ponad dwóch miesiącach przerwy uczniowie najmłodszych klas od poniedziałku (25.05) mogą wracać do szkół. Decyzja należy do rodziców, bo nie jest to obowiązek, a możliwość.


Ósmoklasiści i maturzyści będą mogli korzystać z konsultacji - już nie zdalnie, ale w szkołach

24.05.2020, 11:09

Ósmoklasiści i maturzyści mogą od poniedziałku (25.05) korzystać z konsultacji w szkołach.


Co trzeci uczeń z Białegostoku czuje się znacznie obciążony podczas zdalnej nauki

23.05.2020, 14:40

Ponad 85 proc. białostockich nauczycieli prowadzi lekcje przez wideokonferencje, ale tylko niecałe 30 proc. uczniów oceniło naukę zdalną w swojej szkole jako "świetną". Tak wynika z "Raportu o nauce zdalnej w podstawówkach i szkołach ponadpodstawowych".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok