Radio Białystok | Wiadomości | Sztab Andrzeja Dudy zapowiada spotkania wyborcze w Podlaskiem

Sztab Andrzeja Dudy zapowiada spotkania wyborcze w Podlaskiem

6.06.2020, 13:23, akt. 17:21

Spotkania wyborcze w całym regionie będzie organizować podlaski sztab PiS popierający ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę. Poinformowali o tym w sobotę (06.06) w Białymstoku członkowie sztabu z pełnomocnikiem okręgowym PiS w regionie, szefem MEN Dariuszem Piontkowskim.

Sztab Andrzeja Dudy zapowiada spotkania wyborcze w Podlaskiem, fot. Edyta Wołosik
Sztab Andrzeja Dudy zapowiada spotkania wyborcze w Podlaskiem, fot. Edyta Wołosik

- Z naszego punktu widzenia to tak naprawdę ponowny start kampanii wyborczej. To teraz Polacy będą ostatecznie rozstrzygali, kto zostanie prezydentem Polski - powiedział Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej w centrum Białegostoku.

By zachęcać do głosowania na urzędującego prezydenta, sztab już rozwiesza banery w całym regionie, od poniedziałku ma być ich jeszcze więcej, planowane są także spotkania wyborcze.

My wierzymy w to, że pan prezydent zostanie na kolejną kadencję prezydentem Rzeczypospolitej. Wiemy o tym, że jest dobrym prezydentem, że dobrze Polskę reprezentuje na zewnątrz, dobrze reprezentuje interesy Polaków, zabiega o to, aby był rozwój gospodarczy (...) i chcemy, aby ta kadencja była kontynuowana, stąd także w naszym województwie będziemy prowadzili bardzo mocną kampanię

- mówił minister edukacji narodowej.

Dariusz Piontkowski powiedział, że być może Andrzej Duda przyjedzie na spotkanie w Białymstoku. - Liczymy na to - mówił. - Będziemy chcieli także organizować spotkania z wyborcami na terenie województwa i będziemy zachęcali do tego, aby prezydent został na kolejne 5 lat prezydentem Polaków - dodał Dariusz Piontkowski.

Koordynator sztabu w Podlaskiem, wicewojewoda Tomasz Madras przypomniał, że w regionie przed wyborami, które miały się odbyć 10 maja, zebrano ponad 81 tys. podpisów osób popierających Andrzeja Dudę, w całym kraju były to 2 mln.

- Teraz znowu ruszamy w teren, teraz znowu będziemy się spotykali z mieszkańcami - mówił Tomasz Madras. Poinformował, że banery będą rozwieszane o początku przyszłego tygodnia, będą też dystrybuowane inne materiały wyborcze, plakaty, ulotki.

- Nasi członkowie, nasi działacze, związani ze sztabem Andrzeja Dudy już wiedzą, natomiast zwracamy się też do wszystkich wolontariuszy, wszystkich chętnych, kontaktujcie się państwo z nami - mówił Tomasz Madras.

Spotkania mają być organizowane w całym regionie. "Polska to nie tylko wielkie miasta, tak samo na Podlasiu nie jesteśmy tylko w Białymstoku, jesteśmy w każdym miasteczku, w każdej gminie i tam będziemy promować w tej bardzo krótkiej kampanii Andrzeja Dudę" - powiedział Tomasz Madras.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Krzysztof Bosak

4.06.2020, 16:25

- Jedni poświęcają się zarabianiu pieniędzy, inni poświęcają się pracy społecznej i politycznej. Ja wybrałem to drugie - mówi Krzysztof Bosak.


W Białymstoku rozpoczęto zbiórkę podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego

4.06.2020, 08:49

Przynajmniej 10 tysięcy podpisów chce zebrać podlaski sztab kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP. Akcja rozpoczęła się w czwartek (4.06) rano i potrwa do poniedziałku (8.06).


Wybory prezydenckie 28 czerwca

4.06.2020, 00:01

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła wybory prezydenckie na niedzielę, 28 czerwca. Oznacza to, że ewentualna druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


Cmentarz leśny w Jeziorku, fot. Adam Dąbrowski
REGION
15.07.2020, 13:52, akt. 14:32

Mija 77 lat od zbrodni w Jeziorku


fot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
14.07.2020, 15:38, akt. 16:15

Brutalne zabójstwo w Czerwonym Borze


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok