Radio Białystok | Wiadomości | Trzy podlaskie szkoły dostały unijne dofinansowanie na kształcenie zawodowe młodzieży

Trzy podlaskie szkoły dostały unijne dofinansowanie na kształcenie zawodowe młodzieży

autor: Renata Reda

7.06.2020, 08:32, akt. 08:36

Chodzi o szkolenia i staże zawodowe, czy stypendia dla szczególnie uzdolnionych uczniów.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

To będzie realizowane za unijne pieniądze w Zespole Szkół w Szczuczynie, w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego w Sejnach i w Akademickiej Szkole Ponadpodstawowej w Łomży. Będą też organizowane obozy naukowe dla uczniów i szkolenia nauczycieli. Mają być też doposażone pracownie szkolne.

Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego placówki dostały ponad 5,5 mln zł.

- Cieszę się, że dzięki podpisanym umowom, ponad 5,5 mln zł z funduszy europejskich trafi do kolejnych szkół w naszym regionie. Pieniądze te pozwolą na zwiększenie kompetencji 285 uczniów i 26 nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych w Łomży, Szczuczynie i Sejnach. Dzięki nim będzie można zorganizować dodatkowe zajęcia, kursy i szkolenia, a także staże u pracodawców - podkreśla marszałek Artur Kosicki.

"To bardzo ważne, aby nasza młodzież była odpowiednio przygotowana do podjęcia zatrudnienia. A firmy z województwa podlaskiego miały dobrze przygotowanych pracowników, których umiejętności odpowiadają potrzebom rynku pracy" - dodał marszałek.

Trzy podlaskie szkoły będą realizować projekty w ramach konkursu "Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki". W sumie w tym konkursie przyznano już dotacje w wysokości prawie 24 milionów złotych. Do podziału jest jeszcze 27,5 mln zł. W kolejce na dofinansowanie czeka jeszcze ponad 50 projektów.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie firmy dostały dotąd ponad 1,3 mld zł pomocy z tarczy antykryzysowej

2.06.2020, 13:26

Pond 1,3 mld zł pomocy z tzw. tarczy antykryzysowej dostali dotąd podlascy przedsiębiorcy - poinformował we wtorek (2.06) Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Efekty programu podsumował na konferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


W Szczuczynie powstanie Inkubator Przedsiębiorczości

29.05.2020, 09:03

To miejsce ma zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w Szczuczynie - mówi burmistrz Artur Kuczyński. W mieście powstanie Inkubator Przedsiębiorczości, w którym przez kilka lat będzie można prowadzić firmy praktycznie bez ponoszenia kosztów.


6 podlaskich placówek otrzyma dotacje na przystosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych

28.05.2020, 13:34

Sześć placówek z regionu otrzyma dotacje na przystosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pieniądze pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a ich dysponentem jest Zarząd Województwa Podlaskiego. W czwartek (28.05) marszałek Artur Kosicki podpisał pierwszą w tym roku umowę z jednym z beneficjentów programu – Miastem Białystok.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok