Radio Białystok | Wiadomości | Grajewskie zakłady Pfleiderer nie muszą przerywać pracy po tym, jak u 4 pracowników wykryto Covid-19

Grajewskie zakłady Pfleiderer nie muszą przerywać pracy po tym, jak u 4 pracowników wykryto Covid-19

autor: Paweł Wądołowski

11.06.2020, 07:01, akt. 07:30

Jak informują przedstawiciele firmy, od początku epidemii zakład działa w tzw. reżimie sanitarnym, a teraz został on jeszcze zaostrzony.

Designed by www.freepik.com
Designed by www.freepik.com

Zarażonych jest czterech pracowników

Jak informuje Michał Mrożewski z biura prasowego firmy, zarażonych wirusem jest czterech pracowników, a dwadzieścia pięć osób z zakładu obowiązuje kwarantanna. Przedstawiciele firmy skontaktowali się też ze wszystkimi osobami, które miały potencjalny kontakt z grupą ryzyka. Specjalnie dla nich będą kupione testy na obecność COVID-19. W grupie tej są też osoby, które zgodnie z wewnętrznymi procedurami kwalifikuję się na kwarantannę, ale nie były zbadane przez Sanepid. Dopiero po otrzymaniu wyników badań będą podejmowane kolejne decyzje na temat organizacji pracy. Już teraz linia produkcyjna, przy której pracowały zarażone osoby, została poddana dezynfekcji. Podobnie jak pomieszczenia socjalne i szatnie.

Poza tym na terenie zakładu cały czas obowiązują wcześniej wprowadzone ograniczenia. W firmie nie mogą przebywać goście, wszystkie zaplanowane spotkania odbywają się online, a wchodzący pracownicy mają badaną temperaturę. Praca jest też tak zorganizowana, żeby wykluczyć, albo zminimalizować kontakty między pracownikami.

O przestrzeganie zaleceń apelują burmistrz i starosta 

Nośmy maseczki i zachowujmy tzw. dystans społeczny - apelują w Grajewie burmistrz i starosta. W tym tygodniu w powiecie grajewskim wykryto koronawirusa u dwudziestu osób. Jak mówi starosta, Waldemar Remfeld, cały czas musimy pamiętać o obowiązujących ograniczeniach.

Zwróciłem się z apelem o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do tych wytycznych. Mycie rąk, unikania dotykania oczu, nosa i ust, niepodawanie dłoni na powitanie, unikania miejsc, gdzie przebywa dużo osób. Szczególnie proszę o zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy, a przede wszystkim pamiętajcie, że maseczki są konieczne w sklepach, kościołach, komunikacji 

- przypomina Waldemar Remfeld.

Rośnie liczba zakażonych w Grajewie 

Burmistrz Grajewa, Dariusz Latarowski dodaje, że chociaż rząd minimalizuje ograniczenia, sytuacja w mieście i powiecie jest szczególna, bo gwałtownie rośnie liczba osób zarażonych. A najbliższe dni będą sprzyjały częstszym spotkaniom i zwiększały ryzyko zarażenie.

Zbliża się długi weekend. To jest czas na rozrywkę, zabawę. Zorganizujcie państwo tę rozrywkę w taki sposób, żeby nie zagrażała bezpieczeństwo innych ludzi. Zróbcie to w sposób izolowany. W Grajewie w tej chwili jest trudny czas. Liczba zachorowań niestety, ale rośnie. Wspierajmy się nawzajem 

- mówi burmistrz Grajewa. 

Na terenie powiatu grajewskiego tylko w tym tygodniu testy potwierdziły zarażenie koronawirusem u dwudziestu osób. Cztery przebywają w szpitalu, a ponad sto osiemdziesiąt w kwarantannie domowej.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Zakażona pracownica drogerii w Augustowie - sanepid szuka klientów

10.06.2020, 18:43

Augustowski sanepid apeluje o zgłaszanie się tych osób, które od 1 do 6 czerwca robiły zakupy w miejscowej drogerii Rossmann na ul. Mostowej.


Koronawirus wśród pracowników zabłudowskiej firmy SaMASZ

10.06.2020, 16:04

Jest nowe ognisko zakażeń koronawirusem w naszym regionie.


Koronawirus w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy

10.06.2020, 13:36

W kolejnym podlaskim szpitalu wykryto zakażenie koronawirusem.


Wzrost zakażeń w Grajewie - chorzy na Covid-19 są pracownicy zakładu płyt Pfleiderer

9.06.2020, 11:05

O 15 nowych stwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie informują służby wojewody podlaskiego. 12 osób z Covid-19 mieszka w powiecie grajewskim. Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, po wielu tygodniach bez zakażeń, wykryto w tym powiecie w sobotę, między innymi w zakładzie płyt Pfleiderer w Grajewie - mówi Powiatowy Inspektor Sanitarny Jerzy Nikliński.


Ponad 20 przypadków zakażenia jednego dnia w Podlaskiem

7.06.2020, 17:24

Wojewoda podlaski i sanepid poinformowali w niedzielę (7.06) po południu o 9 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W niedzielę (7.06) służby potwierdziły 21 nowych zakażeń w Podlaskiem.


Pracownik grajewskiego zakładu zakażony koronawirusem

6.06.2020, 19:18

Pracownik grajewskiego Pfleiderera zakażony koronawirusem. W związku z tym ponad dwadzieścia osób trafi na kwarantannę.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok