Radio Białystok | Wiadomości | Sąd w Białymstoku utrzymał karę 15 lat więzienia dla mieszkańca Bielska Podlaskiego oskarżonego o zabójstwo żony

Sąd w Białymstoku utrzymał karę 15 lat więzienia dla mieszkańca Bielska Podlaskiego oskarżonego o zabójstwo żony

16.06.2020, 07:13, akt. 12:09

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał we wtorek (16.05) karę 15 lat więzienia dla 54-letniego mieszkańca Bielska Podlaskiego, oskarżonego o zabójstwo żony blisko 9,5 roku temu. Motywacja była emocjonalna, ale nie można w tym przypadku mówić o zbrodni w afekcie - uzasadniał sąd. Wyrok jest prawomocny.

Sąd w Białymstoku utrzymał karę 15 lat więzienia dla mieszkańca Bielska Podlaskiego oskarżonego o zabójstwo żony, fot. Marta Nazarko
Sąd w Białymstoku utrzymał karę 15 lat więzienia dla mieszkańca Bielska Podlaskiego oskarżonego o zabójstwo żony, fot. Marta Nazarko


0:00
0:00
Sąd utrzymał karę 15 lat więzienia dla mieszkańca Bielska Podlaskiego oskarżonego o zabójstwo żony - relacja Marty Nazarko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Sprawa dotyczyła okoliczności śmierci 41-letniej mieszkanki Bielska Podlaskiego. W lutym 2011 r. kobieta nagle zniknęła. Jej mąż twierdził (i taką wersję przedstawiał rodzinie, sąsiadom i znajomym), że porzuciła ona bliskich, wyjechała za granicę i nie ma z nią kontaktu. Nikt z rodziny nie zgłosił zaginięcia kobiety, ale policja próbowała tę sprawę  wyjaśnić.

W 2016 r. mężowi zaginionej postawiono zarzut zabójstwa, nie  precyzując jednak, jak do zbrodni doszło. Mężczyzna trafił wtedy na  krótki czas do aresztu. Opuścił go po złożeniu zażalenia przez obrońcę.  Wciąż nie odnaleziono bowiem ciała zmarłej - kluczowego dowodu potwierdzającego, czy doszło do zabójstwa.

Nowy trop pojawił się dopiero dwa lata temu, po odnalezieniu ciała  zakopanego w lesie koło Bielska Podlaskiego. Zwłoki były zawinięte w  dywan i znajdowały się głęboko pod ziemią. Zanim śledczy trafili w to miejsce, korzystali m.in. z profilu psychologicznego potencjalnego sprawcy i ofiary, a także specjalisty do profilowania geograficznego (pomógł wskazać miejsca potencjalnego ukrycia zwłok). Wcześniej wykorzystali podsłuchy, dzięki którym nabrali podejrzeń, że kobieta może nie żyć.

Po przeprowadzeniu sekcji i uzyskaniu opinii biegłego potwierdzono, że znalezione ciało to zwłoki zaginionej. Z ustaleń biegłego wynikało, że kobieta została co najmniej dwukrotnie pchnięta nożem. Wtedy ponownie zatrzymano męża zmarłej, a zarzut zabójstwa został zmodyfikowany o opis związany z odnalezieniem zwłok.

W śledztwie i przed sądem mężczyzna przedstawił trzy wersje zdarzeń, w każdej była mowa o nieszczęśliwym wypadku.

Jesienią ubiegłego roku białostocki sąd okręgowy skazał go na 15 lat  więzienia. Apelację złożyły obie strony: obrona argumentowała, iż oskarżony działał w afekcie i chciała odpowiednio łagodniejszej kary. Prokuratura wyrok uznała za zbyt niski i wnioskowała o 25 lat więzienia.  Sąd apelacyjny wyrok pierwszej instancji utrzymał. Obrona już  zapowiedziała kasację do Sądu Najwyższego.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura z Bielska Podlaskiego oskarżyła 36-latka o doprowadzenie do tragicznego wypadku

7.04.2020, 08:37

Po pijanemu wiózł syna ciągnikiem i doprowadził do tragicznego wypadku - o takie przestępstwa prokuratura w Bielsku Podlaskim oskarżyła 36-letniego mężczyznę. On sam nie przyznaje się do winy.


5 lat więzienia za śmiertelną bójkę w Bielsku Podlaskim

2.03.2020, 08:38

Na 5 lat więzienia skazał w poniedziałek (2.03) Sąd Okręgowy w Białymstoku 29-latka, oskarżonego o atak w centrum Bielska Podlaskiego, który zakończył się śmiercią innego młodego mężczyzny. Skazany ma też zapłacić żonie zmarłego 150 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.


Prokurator chce 6 lat więzienia za atak na ulicy w Bielsku Podlaskim

17.02.2020, 12:39

Kary 6 lat więzienia zażądał w poniedziałek (17.02) prokurator w procesie 29-latka, oskarżonego o atak w centrum Bielska Podlaskiego, który zakończył się śmiercią innego młodego mężczyzny. Obrońcy chcą zmiany kwalifikacji prawnej na łagodniejszą. Wyrok Sądu Okręgowego w Białymstoku ma być ogłoszony 2 marca.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok