Radio Białystok | Wiadomości | Prokuratura z Bielska Podlaskiego oskarżyła 36-latka o doprowadzenie do tragicznego wypadku

Prokuratura z Bielska Podlaskiego oskarżyła 36-latka o doprowadzenie do tragicznego wypadku

autor: Marta Nazarko

7.04.2020, 08:37, akt. 11:15

Po pijanemu wiózł syna ciągnikiem i doprowadził do tragicznego wypadku - o takie przestępstwa prokuratura w Bielsku Podlaskim oskarżyła 36-letniego mężczyznę. On sam nie przyznaje się do winy.

Fotolia.com
Fotolia.com

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło we wrześniu 2019 roku we wsi Hawryłki niedaleko Bielska. Oskarżony razem z 8-letnim synem pojechał ciągnikiem do sąsiada, by pożyczyć jedną z maszyn rolniczych. Zatrzymał się przed posesją sąsiada, a chłopiec wyskoczył, żeby otworzyć bramę. Wtedy potrącił go nadjeżdżający z tyłu samochód. 

Jak się okazało ojciec chłopca był kompletnie pijany. Ponadto, jak ustalili śledczy ciągnik był niesprawny technicznie - brakowało w nim lusterek i drzwi. Chłopiec po 3 tygodniach zmarł w szpitalu. 

Prokuratura oskarżyła jego ojca o to, że nieuważnie obserwował drogę i dopuścił do tego, że syn wpadł pod samochód. Mężczyzna nie przyznał się do postawionych mu zarzutów. Wyjaśnił, że wszystko działo się bardzo szybko i nie zorientował się, że syn zamierza wyjść z ciągnika. Twierdzi też, że alkohol pił już po zdarzeniu.

Sprawą zajmie się sąd w Bielsku Podlaskim, oskarżonemu grozi do 12 lat więzienia.

| red: lma, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Były proboszcz oskarżony o przestępstwa seksualne wobec małoletniego

2.04.2020, 16:19

Łomżyńska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec byłego proboszcza parafii katolickiej w miejscowości Grądy-Woniecko, podejrzanego o przestępstwa o charakterze seksualnym wobec małoletniego i o rozpijanie go. Zarzuty dotyczą lat 2012-2015.


Po kilkunastu latach złapany w Wielkiej Brytanii - stanie przed sądem za oszustwa "na wnuczka"

1.04.2020, 16:01

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku stanie mężczyzna oskarżony o udział w oszustwach zorganizowanej grupy przestępczej działającej metodą na "wnuczka". Trzech innych jej członków już 9 lat temu zostało prawomocnie skazanych.


3 osoby oskarżone ws. nieprawidłowości w przetargach na rzecz podlaskiego oddziału SG

28.03.2020, 13:15

Białostocka prokuratura oskarżyła trzy osoby w sprawie nieprawidłowości przy przetargach na usługi medyczne dla potrzeb Podlaskiego Oddziału SG. Dwie z nich pracowały w służbie zdrowia tego oddziału i odpowiadały za procedury zamówień publicznych.


Czeczen oskarżony o usiłowanie zabójstwa mężczyzny w Łomży walczy o uniewinnienie

12.03.2020, 14:57

Zapewnia, że to był atak o charakterze narodowościowym i że się bronił.


3 osoby oskarżone w sprawie związanej z agresją drogową - staną przed białostockim sądem

11.03.2020, 14:07

Trzy osoby staną przed białostockim sądem w związku z bójką, której tłem była agresja drogowa. Na ulicy wytworzył się korek, gdy z jednej z posesji wyjeżdżał samochód ciężarowy; doszło m.in. do ataku nożem, początkowo jednej osobie śledczy postawili zarzut usiłowania zabójstwa.




Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


















źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok