Radio Białystok | Wiadomości | 3 osoby oskarżone ws. nieprawidłowości w przetargach na rzecz podlaskiego oddziału SG

3 osoby oskarżone ws. nieprawidłowości w przetargach na rzecz podlaskiego oddziału SG

28.03.2020, 13:15, akt. 13:24

Białostocka prokuratura oskarżyła trzy osoby w sprawie nieprawidłowości przy przetargach na usługi medyczne dla potrzeb Podlaskiego Oddziału SG. Dwie z nich pracowały w służbie zdrowia tego oddziału i odpowiadały za procedury zamówień publicznych.

Fotolia.com
Fotolia.com

Oskarżone w tej sprawie to była już funkcjonariuszka i była pracownica cywilna Podlaskiego Oddziału SG oraz przedstawicielka prywatnego podmiotu diagnostycznego, który stanął do przetargu, oferując usługi medyczne.

Jak wynika z komunikatu Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, do obowiązków dwóch pierwszych kobiet należała m.in. organizacja procedur zamówień publicznych z zakresu usług medycznych, stomatologicznych, psychologicznych i laboratoryjnych. Według śledczych w 2017 r. obie przekroczyły swoje uprawnienia i działały w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez faworyzowane przez nie podmioty. Zarzuty dotyczą też ujawnienia tajemnicy służbowej i niszczenia dokumentów.

Była już funkcjonariuszka POSG (odeszła ze służby) przedstawicielce jednej z firm startujących w przetargu miała ujawnić dane z oferty przetargowej konkurencji, a potem umożliwić jej podmianę dokumentów w swojej ofercie tak, by miała lepszą cenę.

Pracownica cywilna SG stanie przed sądem pod zarzutem przekroczenia uprawnień, ale również działania na szkodę interesu publicznego w związku z kilkoma przetargami. Chodziło o świadczenie usług psychologicznych i stomatologicznych dla cudzoziemców przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku. Miała ona przekazać przedstawicielom podmiotów biorących udział w tych procedurach informacje o przybliżonych terminach przetargów, a także poinstruować ich co do cen, jakie należy zaoferować, by wygrać przetargi.

W formie gratyfikacji kobieta, która była członkiem komisji przetargowej, miała za to dostać darmową, domową konsultację psychologiczną swojej córki. Wartość takiej konsultacji oszacowano na 100 zł.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Zarzucone oskarżonym przestępstwa zagrożone są karami nawet do 10 lat więzienia.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Sąd w Białymstoku aresztował Tomasza K. na trzy miesiące

20.02.2020, 14:05

Białostocki sąd uwzględnił w czwartek (20.02) wniosek prokuratury i aresztował na trzy miesiące b. posła PiS i b. agenta CBA Tomasza K., podejrzanego w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działalności stowarzyszenia Helper. Postanowienie nie jest prawomocne.


Na polecenie białostockiej prokuratury, CBA weszło do mieszkań Mariana Banasia

19.02.2020, 11:59

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku funkcjonariusze CBA prowadzą w środę (19.02) przeszukania dla potrzeb śledztwa dotyczącego m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mariana Banasia.


Zakończył się proces lekarza i położnych oskarżonych o błąd w sztuce

17.01.2020, 13:00

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zakończył się w piątek (17.01) ponowny proces lekarza i dwóch położnych, oskarżonych o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia urodzonego wcześniaka. W pierwszym zapadły wyroki uniewinniające, ale w drugiej instancji zostały one uchylone.


NSA zdecyduje, czy suwalski przedsiębiorca Mirosław Sz. będzie musiał oddać 614 tys. zł

17.01.2020, 07:56

W grudniu suwalski sąd skazał go prawomocnym wyrokiem za poświadczenia nieprawdy i wyłudzenia dotacji na budowę hotelu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
stock.adobe.com
WYBORY
3.06.2020, 11:27, akt. 12:57

Wybory prezydenckie 28 czerwca


Fot. podlaskie.kas.gov.pl
KAS
3.06.2020, 07:10, akt. 07:14

KAS zlikwidowała leśną bimbrownięstock.adobe.com
UWAGA!
2.06.2020, 12:58, akt. 13:05

Kolejne oszustwo metodą na BLIK'aźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok