Radio Białystok | Wiadomości | Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łomży zakażony koronawirusem - część radnych na kwarantannie

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łomży zakażony koronawirusem - część radnych na kwarantannie

autor: Adam Dąbrowski

17.06.2020, 11:32, akt. 18.06.2020, 07:27

Do końca tygodnia prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jeden z jego zastępców będą pracować zdalnie, a 50 osób sanepid objął kwarantanną po tym, gdy potwierdzono koronawirusa u wiceprzewodniczącego Rady Miasta Łomży.

Łomżyńskie uroczystości w 31. rocznicę wyborów czerwcowych, fot. Adam Dąbrowski
Łomżyńskie uroczystości w 31. rocznicę wyborów czerwcowych, fot. Adam Dąbrowski

Koronawirusa potwierdzono u wiceprzewodniczącego Macieja Borysewicza


Sam zainteresowany poinformował w mediach, że jest zakażony i przebywa w szpitalu.

Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży poinformował w środę, że w związku z tym, że prezydent Mariusz Chrzanowski i jeden z jego zastępców mieli kontakt z wiceprzewodniczącym Borysewiczem 4 czerwca, obaj prezydenci zdecydowali, że do końca tygodnia będą pracować zdalnie, nie będą przychodzić do urzędu. Wyjaśnił, że z końcem tygodnia miną dwa tygodnie od ich kontaktu z Maciejem Borysewiczem.


50 osób na kwarantannie

W związku z potwierdzeniem koronawirusa u wiceprzewodniczącego Rady Miasta, według danych ze środy po południu, kwarantanną objęto 50 osób - poinformowała Karolina Kołakowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. Wyjaśniła, że to osoby, które miały kontakt z zakażonym i ich rodziny. Dodała, że ognisko koronawirusa jest cały czas w tzw. opracowaniu, ile osób łącznie będzie poddanych kwarantannie, będzie wiadomo w czwartek po południu.

Sanepid nie podał ile osób wśród poddanych kwarantannie to np. radni. Łukasz Czech z łomżyńskiego magistratu poinformował, że w kwarantannie jest dwóch urzędników łomżyńskiego magistratu.

Przewodnicząca Rady Miasta Łomży Alicja Konopka poinformowała, że wykonano u niej w środę test na koronawirusa, sama udała się na dobrowolną kwarantannę ze względów bezpieczeństwa. Zaznaczyła, że nie otrzymała jeszcze żadnej decyzji sanepidu co dalej. Podała także, że z jej rozmów z radnymi wynika, że testom poddawani są w pierwszej kolejności ci radni, którzy mieli kontakt z Maciejem Borysewiczem 4 czerwca. Radni składali wówczas kwiaty pod tablicą upamiętniającą wybory  z 4 czerwca 1989 r.


W środę w Podlaskiem potwierdzono 18 nowych przypadków koronawirusa

W środę (17.06) w Podlaskiem potwierdzono 18 nowych przypadków koronawirusa. Jak podał Podlaski Urząd Wojewódzki, COVID-19 potwierdzono u osób z Białegostoku oraz powiatów białostockiego, grajewskiego i sokólskiego. Tylko młoda kobieta z Białegostoku jest hospitalizowana w  Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, pozostałe osoby są w  izolacji domowej.

Od początku pandemii w Podlaskiem odnotowano dotąd 646 przypadków koronawirusa.


Duże ogniska koronawirusa w Grajewie i Białymstoku

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku  poinformowała w środę, że ogniska koronawirusa wciąż są w kilku zakładach pracy. Dotąd np. koronawirusa potwierdzono u siedmiu pracowników zakładów produkcji płyt wiórowych w Grajewie i 18 osób z kontaktu z nimi, u trzech pracowników Orlenu, trzech osób z hurtowni wędlin w Białymstoku, trzech z giełdy rolnej (i trzech osób z kontaktu z  nimi), 12 pracowników fabryki dywanów i 13 z kontaktu z nimi czy 19  pracowników firmy produkującej bieliznę i dziewięciu osób z kontaktu z  nimi.

Koronawirusa potwierdzono także dotąd u 17 funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy i czterech osób z kontaktu z nimi. Rzeczniczka POSG Katarzyna Zdanowicz poinformowała w środę, że testy przeprowadzono u  wszystkich funkcjonariuszy w Kuźnicy, przejście pracuje normalnie.

Koronawirusa dotąd potwierdzono także np. u jedenastu pracowników szpitala psychiatrycznego w Choroszczy i trzech osób z kontaktu z nimi.


źródło: PAP | red: sk, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem - wyzdrowiały 3 osoby

17.06.2020, 10:34

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o osiemnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.


Basen przy ul. Włókienniczej w Białymstoku znów otwarty

17.06.2020, 07:30

Po ponad trzech miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa basen przy ul. Włókienniczej w Białymstoku od środy (17.06) znów jest otwarty.


NFZ zaczął wypłacać dodatki dla pracowników medycznych walczących z epidemią

16.06.2020, 17:09

To rekompensata za rezygnację z kilku źródeł dochodu i pracę tylko w jednej placówce wskazanej przez wojewodę jako miejsce do walki z COVID-19.  


Koronawirus może objawiać się zmianami skórnymi

16.06.2020, 15:30

Jednym z objawów, które występują podczas zakażenia koronawirusem mogą być zmiany skórne. Dyskutowali o tym specjaliści podczas konferencji "Dermatologia 2020", która odbyła się w Warszawie.


Koranawirus z określoną mutacją może być bardziej zaraźliwy

16.06.2020, 15:25

Specyficzna mutacja zwiększająca na powierzchni koronawirusa SARS-CoV-2 liczbę jego wypustek może powodować, że łatwiej wnika on do atakowanych komórek i jest bardziej zaraźliwy – wykazały badania specjalistów amerykańskich.


Muzeum Etnograficzne zbiera przedmioty z "czasów zarazy"

16.06.2020, 15:17

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zbiera przedmioty, które wiążą się z osobistymi przeżyciami podczas pandemii koronawirusa. Zostaną one pokazane na wystawie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

Bogdan Zając po meczu Jagiellonia - Zagłębie Lubin (0:1)
JAGIELLONIA
26.09.2020, 23:14, akt. 27.09.2020, 00:47

Bogdan Zając: to nie był nasz dobry mecz [wideo]Krajowe Uroczystości Świętego Izydora Oracza w Czyżewie, fot. Adam Dąbrowski
REGION
26.09.2020, 14:17, akt. 14:32

W Czyżewie zasadzono Dąb Izydora


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok