Radio Białystok | Wiadomości | Bitwa o wozy w Podlaskiem - strażacy chcą zachęcać do udziału w wyborach

Bitwa o wozy w Podlaskiem - strażacy chcą zachęcać do udziału w wyborach

autor: Adam Dąbrowski

23.06.2020, 18:35, akt. 26.06.2020, 20:04

Wybory w najbliższą niedzielę 28 czerwca to nie tylko rywalizacja o to, kto przez najbliższe pięć lat będzie prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, ale to także "Bitwa o wozy".

Strażacy z Wąsosza mają nowy wóz, fot. Paweł Wądołowski
Strażacy z Wąsosza mają nowy wóz, fot. Paweł Wądołowski


0:00
0:00
Bitwa o wozy w Podlaskiem - strażacy chcą zachęcać do wysokiej udziału w wyborach - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wóz bojowy dla strażaków za najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich - taką rywalizację zaproponowało samorządom  MSWiA.

Gmina do 20 tys. mieszkańców, w której najwięcej uprawnionych do głosowania weźmie udział w pierwszej turze wyborów prezydenckich, otrzyma nowy wart ok. 800 tys. zł. samochód. Dotychczas warunkiem uzyskania dofinansowania z ministerstwa był wkład własny samorządu w wysokości co najmniej 200 tys. zł., więc sporo gmin jest zainteresowanych tą szansą.

Na nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy liczą m.in. Kulesze Kościelne (pow. wysokomazowiecki). To tu była najwyższa, sięgająca 64,5% frekwencja podczas wyborów prezydenckich w 2015 r., ale także w innych wyborach mieszkańcy gminy biorą chętnie udział – mówi wójt Stefan Grodzki.

Do wzięcia udziału w niedzielnym głosowaniu i zdobycia w ten sposób strażackiego samochodu dla gminy namawiał już m.in. ksiądz podczas niedzielnej mszy, a strażacy także będą do tego przekonywać mieszkańców – mówi prezes OSP w Kuleszach Jan Dmochowski. Wśród pomysłów na zwiększenie frekwencji jest m.in. pomoc w dotarciu do lokali wyborczych mieszkańcom, którzy będą tego potrzebować.

Ale na nowy wóz bojowy za udział w wyborach liczą także inne samorządy, które także namawiają w różny sposób swoich mieszkańców do oddania głosu. 

W województwie podlaskim jest około stu gmin, które spełniają wymogi, aby mogły wziąć udział w tej rywalizacji nazwanej „Bitwą o wozy”.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szumowski: w kilku gminach będą tylko wybory korespondencyjne

19.06.2020, 10:28

W kilku gminach, nie tylko ze Śląska, przeprowadzane będą wybory wyłącznie korespondencyjne. Analizy jeszcze trwają – poinformował w piątek na antenie Radia WNET minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że wczesnym popołudniem swoje rekomendacje przekaże PKW.


Wybory: lokale wyborcze wietrzone, środki dezynfekujące dla wyborców w widocznych miejscach

15.06.2020, 21:57

Członkowie obwodowych komisji w czasie nadchodzących wyborów prezydenckich otrzymają m.in. jednorazowe rękawiczki, maseczki medyczne i przyłbice – przesądziło w rozporządzeniu Ministerstwo Zdrowia. Lokale wyborcze będą wietrzone, a powierzchnie dezynfekowane.


Wojewoda podlaski wręczył odznaczenia z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego

8.06.2020, 18:55

Dziewiętnastu samorządowców z gmin wiejskich odebrało w poniedziałek (8.06) w Białymstoku państwowe odznaczenia przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi na rzecz społeczności lokalnych. Złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi wręczył im wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


Członkowie komisji w rękawiczkach i przyłbicach, urny dezynfekowane - jest projekt zasad bezpieczeństwa na wybory

3.06.2020, 08:27

Członkowie obwodowych komisji w czasie nadchodzących wyborów prezydenckich mają otrzymać m.in. jednorazowe rękawiczki, półmaski i przyłbice - zakłada projekt rozporządzenia MZ. Pomieszczenia mają być wietrzone, a urny i blaty regularnie dezynfekowane.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenie


"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok