Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - BPN na znaczku pocztowym, "Babyteeth" w kinie Forum i nowa wystawa w Centrum Zamenhofa

Kultura online - BPN na znaczku pocztowym, "Babyteeth" w kinie Forum i nowa wystawa w Centrum Zamenhofa

autor: Olga Gordiejew

29.06.2020, 07:52, akt. 08:09

Od dziś jedną z fotografii autorstwa Wiktora Wołkowa znajdziemy na nowym znaczku Poczty Polskiej.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Wyślij list ze specjalnym znaczkiem 

W serii "Polska Zobacz Więcej" pojawia się charakterystyczny kadr przedstawiający Biebrzański Park Narodowy z lotu ptaka.Fotografię Wiktora Wołkowa znajdziemy na nowym znaczku Poczty PolskiejBiałystok z lotu ptaka w obiektywie Wołkowa 

A na ogrodzeniu parku pałacowego przy pomniku ks. Jerzego Popiełuszki w Białymstoku oglądać możemy wystawę wielkoformatowych zdjęć Wiktora Wołkowa "Białystok z lotu ptaka".

Ekspozycja przedstawia widoki miasta wykonane podczas lotów samolotami Wilga, Jak, Gawron i śmigłowcem Mi-2. W ten sposób powstało wiele filmów przedstawiających przede wszystkim krajobraz i przyrodę niemalże całego województwa.

Zdjęcia Białegostoku są szczególnie cenne, ponieważ jest ich stosunkowo niewiele. Powstawały w ciągu ostatniego trzydziestolecia XX w. Pokazują zmiany w przestrzeni miasta i kunszt fotografa przejawiający się we współbrzmieniu czasu, przestrzeni i światła.


"Babyteeth" w kinie Forum 

Już jutro w Kinie Forum przedpremierowy pokaz filmu "Babyteeth". To pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice i pokazuje rodzicom i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia. Początek seansu o 20:30 w Kinie Forum.


Nowa wystawa w Centrum Zamenhofa

A od najbliższego piątku w Centrum Zamenhofa oglądać możemy wystawę inspirowaną bestsellerową książką "Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

To szansa na podróż do różnych ciekawych zakątków świata.

Na wystawie wybrane strony z imponującego atlasu w stylu map dawnych podróżników przeniesione będą na wielkoformatowe płótna!

W trakcie wędrówki przez kontynenty możemy szukać potwora z Loch Ness, dowiemy się, gdzie jest najdłuższe drewniane molo w Europie, gdzie wynaleziono sztuczne ognie, jak się witają Maorysi i jaki jest popularny środek lokomocji na ulicach indyjskich miast. Udamy się na przejażdżkę przez „Nos Diabła”, odwiedzimy Wyspę Wielkanocną i przemierzymy Wybrzeże Szkieletowe.

Wystawę "Mapy" będziemy mogli zwiedzać do 9 sierpnia.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


WigroSfera Online Festival - koncerty transmitowane z plaży w Starym Folwarku

26.06.2020, 10:40

Nad jeziorem Wigry można było usłyszeć klasykę polskiej muzyki oraz jej najnowsze osiągnięcia z wykorzystaniem nowych technologii. W piątek i sobotę (26-27.06) - odbyła się pierwsza edycja WigroSfera Online Festival.


Nowa wystawa w Galerii Arsenał, Kino Forum powraca, premierowy pokaz spektaklu "Lew i Ptak"

26.06.2020, 07:39

Stęsknione placówki kultury czekają na swoich gości. Po kilku miesiącach przerwy w Galerii Arsenał będzie można obejrzeć nową wystawę, a Białostocki Ośrodek Kultury po kilkutygodniowej przerwie wraca z nowymi filmowymi propozycjami.


Nowa wystawa w Galerii Sleńdzińskich, Muzyka na żywo w Łomży i WigroSfera Online Festival

25.06.2020, 07:25

Zapraszamy do Galerii Sleńdzińskich na nową wystawę, w Łomży muzycy zagrają na żywo, a już jutro - pierwsza edycja WigroSfera Online Festival.


Kultura online - urodziny Jana Leończuka, Kino Forum powraca i muzyka na żywo w Łomży

24.06.2020, 07:32

W kalendarzu dziś imieniny Jana, a my kulturalnie świętujemy siedemdziesiąte urodziny poety o takim imieniu - przyjaciela artystów i Radia Białystok - Jana Leończuka.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


Źródło: Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok
JAGIELLONIA
17.09.2020, 19:36, akt. 18.09.2020, 08:37

Fedor Cernych wrócił do Jagiellonii BiałystokFot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
17.09.2020, 16:14, akt. 18.09.2020, 07:57

W Łomży odsłonięto tablicę pamięci Sybiraków

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok