Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - urodziny Jana Leończuka, Kino Forum powraca i muzyka na żywo w Łomży

Kultura online - urodziny Jana Leończuka, Kino Forum powraca i muzyka na żywo w Łomży

autor: Olga Gordiejew

24.06.2020, 07:32, akt. 10:01

W kalendarzu dziś imieniny Jana, a my kulturalnie świętujemy siedemdziesiąte urodziny poety o takim imieniu - przyjaciela artystów i Radia Białystok - Jana Leończuka.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Jubilat obchodzi też pięćdziesięciolecie pracy twórczej. O jego twórczości mówimy dziś na naszej antenie. O 17:15 i 22:15 można będzie posłuchać reportażu Doroty Sokołowskiej "Janowy dom". "Janowy dom" - reportaż Doroty SokołowskiejO 15:00 zaplanowano w Książnicy Podlaskiej prezentację wydawnictwa "Jan Leończuk - poezje zebrane 1973-2019". Promocji towarzyszyć będzie prezentacja filmów o Janie Leończuku oraz wernisaż fotografii Anny Worowskiej. 

Wieczorem, o 18:00 w Kościele pod wezwaniem Św. Kazimierza Królewicza odbędzie się msza święta w intencji jubilata, a po niej ok 19:00 koncert organowy, można też będzie posłuchać wierszy Jana Leończuka.


Łomżyńska orkiestra zagra na żywo

A już jutro pierwszy od dłuższego czasu koncert, w którym można będzie usłyszeć łomżyńskich muzyków na żywo. Po serii występów internetowych orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego wystąpi w kościele Krzyża Świętego.

Łomżyńscy filharmonicy pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego towarzyszyć będą duetowi skrzypków: Marcie Gidaszewskiej i Robertowi Łaguniakowi. 

Artyści właśnie informują na swoim profilu na Facebooku, że zdobyli 1 nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „The Muse” w Atenach! A jutro w odwiedzą Łomżę.

Usłyszymy m.in. Vivaldiego, Wieniawskiego, koncert na dwoje skrzypiec d-moll J. S. Bacha. Oprócz tego utwory z epoki baroku, romantyzmu, aż po współczesność! Będzie wszechstronnie i zróżnicowanie - barokowo, programowo, romantycznie, wirtuozowsko, energicznie, jazzowo i radośnie!

Początek koncertu „Violini a due” jutro o 19:00 w kościele Krzyża Świętego przy ul. Zawadzkiej w Łomży.


Czas na kino!

W najbliższy piątek możemy też przeżyć pierwszy po ponad 3 miesiącach seans w Kinie Forum w Białostockim Ośrodku Kultury. 

W ramach Podlaskiej Akademii Kultury w niedzielę (28.06) zobaczymy "1917" w reż. Sama Mendesa. To wielkie wojenne widowisko na miarę „Dunkierki” i „Szeregowca Ryana”, które przybliża dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata.  

Początek seansu w niedzielę o 15:00. 


Poetyckie dźwięki w Augustowie 

A już w pierwszy wakacyjny weekend lipca kameralne wydarzenie muzyczne w Augustowie. W Restauracji Kaktusik wystąpią Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Artyści zafascynowani legendami rosyjskiej piosenki poetyckiej – Bułatem Okudżawą, Włodzimierzem Wysockim oraz Żanną Biczewską – zaprezentują najpiękniejsze rosyjskie ballady. 

Tego wieczoru nie zabraknie również żeglarskich rytmów, autorskich kompozycji Koryckiego, który z szantami związany jest już od lat 80, kiedy tworzył w zespole Stare Dzwony. 

Wstęp na koncert bezpłatny!


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kultura online - wystawa prac Łucji Grzeszczyk, "Kopciuszek" online i cykl spotkań malarskich w Augustowie

23.06.2020, 07:50

Zapraszamy na kulturalną podróż po regionie. Zaczynamy od zwiedzenia nowej wystawy w siedzibie PIK przy ulicy Kilińskiego w Białymstoku, a kończymy na malarskim spotkaniu w pięknych okolicznościach przyrody w Augustowie.Premiera czytania performatywnego sztuki "Bóg Honor Ojczyzna" na profilu FB Akademii Teatralnej

20.06.2020, 13:44

To kolejny pomysł na spotkanie z teatrem online. Na profilu FB Akademii Teatralnej w sobotę (20.06) premiera czytania performatywnego sztuki Ibrahima Amira "Bóg Honor Ojczyzna".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok