Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online i nie tylko - seanse w Kinie Forum, wystawa w Łomży i spotkanie w Książnicy Podlaskiej

Kultura online i nie tylko - seanse w Kinie Forum, wystawa w Łomży i spotkanie w Książnicy Podlaskiej

autor: Olga Gordiejew

30.06.2020, 09:06, akt. 09:26

W tym tygodniu w Białymstoku działa już "odmrożone" Kino Forum. Można też odwiedzić wystawę w Łomży i posłuchać koncertów - online i na świeżym powietrzu.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

W Białymstoku działa już Kino Forum

W Białymstoku działa już "odmrożone" Kino Forum. I już we wtorek (30.06) możemy tam zobaczyć przedpremierowy pokaz filmu "Babyteeth". To pełen humoru portret  nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice i pokazuje rodzicom i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia. 

Początek seansu o 20:30 w Kinie Forum.

A od środy (01.07) w Kinie Forum rozpoczyna się Akcja Lato - adresowana do tych którzy zostają w wakacje mieście. W tym roku zaplanowano głównie wydarzenia filmowe. I tak już jutro zobaczymy norweski film "Klara Muu!". Pojutrze czeka nas "Urwis" a w piątek "Chłopiec i wilk". Wszystkie seanse w ramach Akcji Lato rozpoczynają się o 11:30.


Spotkanie w Książnicy Podlaskiej

"Porozmawiajmy o kobietach." To tytuł dzisiejszego spotkania online w Książnicy Podlaskiej w  Białymstoku.To w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Pisarka, malarka, rzeźbiarka - Małgorzata Warda opowie o kobietach, o których pisze. Artystka jest, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych, laureatką kilku konkursów literackich. Jej prozatorskim debiutem była książka "Dłonie". W swoim dorobku literackim posiada powieści, których fabuła najczęściej koncentruje się wokół ważnych problemów społecznych. 

Początek spotkania we wtorek (30.06) o 17:00. Będzie transmitowane na profilu Facebookowym Książnicy Podlaskiej.


W Łomży możemy oglądać prace fotografa Eugeniusza Helberta

W łomżyńskiej Galerii Pod Arkadami przy Starym Rynku oglądać możemy prace warszawskiego fotografa Eugeniusza Helberta "21 kartek… z kajeciku…". Autor zdjęć, przez blisko pół wieku pracował jako fotograf prasowy, ale cykl prac pokazywanych w Łomży to "pojedyncze realizacje, nie powiązane ze sobą, bardziej przypominające pracę rysownika czy poety".

Zdjęcia Eugeniusza Helberta możemy oglądać w Galerii Pod Arkadami do końca lipca - od wtorku do soboty w godzinach: 10:00-16:00. Oczywiście  z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa.


W piątek rozpoczyna się "Rock na bagnie"

Będą występy online na żywo, a także retransmisje z wcześniejszych edycji festiwalu. Już w piątek rozpoczyna się "Rock na bagnie", który w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. 

Najpierw od 18:00 będziemy oglądać i słuchać archiwalnych koncertów takich kapel jak: The Analogs, Bachor, Po Prostu, czy Łydka Grubasa. W sobotę od 18:00 zaplanowano występy live zespołów: ZIMNA WOJNA, MONROE’S MYSTERIOUS DEATH, ZNBB, THE REBELS, czy CELA NR 3. Oglądamy bez żadnych opłat. 


Grupa Cochise wystąpi w sobotę (4.07) w Białymstoku

Grupa Cochise z Pawłem Małaszyńskim wystąpi w sobotę (4.07) w Białymstoku. Koncert odbędzie się w ogródku przy Harold Pubie. Zespół Cochise gra muzykę, którą można określić jako połączenie rocka, grunge'u i metalu.

Zespół wystąpi w składzie: Paweł Małaszyński (wokal), Wojtek Napora (gitara), Radek Jasiński (bas), Adam Argon Galewski (perkusja). Początek o 19:30 (wejście od godz. 18:00).

Wydarzenie oczywiście będzie zorganizowane ściśle według wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Liczba biletów jest ograniczona do 120.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kultura online - BPN na znaczku pocztowym, "Babyteeth" w kinie Forum i nowa wystawa w Centrum Zamenhofa

29.06.2020, 07:52

Od dziś jedną z fotografii autorstwa Wiktora Wołkowa znajdziemy na nowym znaczku Poczty Polskiej.


Nowa wystawa w Galerii Arsenał, Kino Forum powraca, premierowy pokaz spektaklu "Lew i Ptak"

26.06.2020, 07:39

Stęsknione placówki kultury czekają na swoich gości. Po kilku miesiącach przerwy w Galerii Arsenał będzie można obejrzeć nową wystawę, a Białostocki Ośrodek Kultury po kilkutygodniowej przerwie wraca z nowymi filmowymi propozycjami.


Kultura online - urodziny Jana Leończuka, Kino Forum powraca i muzyka na żywo w Łomży

24.06.2020, 07:32

W kalendarzu dziś imieniny Jana, a my kulturalnie świętujemy siedemdziesiąte urodziny poety o takim imieniu - przyjaciela artystów i Radia Białystok - Jana Leończuka.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
19.09.2020, 07:38, akt. 14:13

"Dzień Rowerów" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok