Radio Białystok | Wiadomości | Aktywność fizyczna zamiast siedzenia przed komputerem - czyli wspólne treningi dzieci i rodziców

Aktywność fizyczna zamiast siedzenia przed komputerem - czyli wspólne treningi dzieci i rodziców

autor: Marcin Mazewski

30.06.2020, 15:23, akt. 1.07.2020, 10:02

To okazja do wspólnej aktywności dla dzieci i rodziców pod okiem profesjonalnych trenerów. Stowarzyszenie 3T organizuje we wtorki zajęcia na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku pod zabawnym hasłem "Mobilizacja Wszystkich Człowieków".

źródło: 3T
źródło: 3T

Aktywność fizyczna zamiast siedzenia przed komputerem - czyli wspólne treningi dzieci i rodziców - relacja Marcina Mazewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dzieci i młodzież często zamiast aktywności fizycznej wybierają gry komputerowe. Rodzice szukają różnych sposobów, by odciągnąć je od komputera czy telefonu. Sposobem na to, w czasie wakacji są np. wspólne treningi. 


Ruch jest niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka - mówi współorganizator akcji i trener triathlonu Paweł Kalinowski.


- Ten trudny czas pandemii pozostawił po sobie wiele szkód, dlatego, że dzieci mają, tak naprawdę wakacje od trzech miesięcy. Większość czasu spędzają przy komputerach, przy komórkach i naszym celem będzie - co wtorek - zachęcać je do aktywności fizycznej, chociaż na chwilę wyrwać je z tego cyfrowego świata - dodaje.


Podczas zajęć można m.in: sprawdzić swoją szybkość i celność strzału czy zagrać w ulubione gry z rodzicami.


- Zapraszamy i dzieci, powiedzmy od 3 do 12 lat jak i rodziców. Wszystkich dzielimy na grupy treningowe, a na koniec to wszystko łapiemy w całość, czyli wspólne gry i zabawy zarówno dla dzieci i dorosłych - zachęca Paweł Kalinowski.


Zajęcia na stadionie lekkoatletycznym w białostockim Zwierzyńcu odbywają się w czasie wakacji we wtorki o 18:00. Organizuje je stowarzyszenie 3T.

| red: rbon, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


BiKeR-y wracają na ulice Białegostoku

30.06.2020, 14:26

Najpierw problemy z rozstrzygnięciem przetargu, a później pandemia, sprawiły, że w tym roku Bikery wróciły na ulice Białegostoku trzy miesiące później niż w poprzednich latach.


Narwiański Park Narodowy - gratka dla miłośników historii i smakoszy

27.06.2020, 17:51

Zachęcamy słuchaczy do odwiedzenia Narwiańskiego Parku Narodowego. W czasie pandemii to znakomite miejsce, by uniknąć tłumów, by się wyciszyć, a przy tym skorzystać z uroków przyrody.


Więcej aktywności a mniej komputera w czasie wakacji - apelują psycholodzy

30.06.2020, 06:27

Podczas wakacji trzeba odciągnąć dzieci od komputerów, przed którymi spędzały ostatnie miesiące - apelują psychologowie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok