Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku rozdano sadzonki dębów - akcja "Dąb prezydencki"

W Białymstoku rozdano sadzonki dębów - akcja "Dąb prezydencki"

autor: Marcelina Markowska

4.07.2020, 15:01, akt. 15:15

Kilka tysięcy sadzonek dębów trafi w sobotę i niedzielę do mieszkańców województwa podlaskiego w ramach akcji "Dąb prezydencki", którą przygotował komitet #PodlaskieDlaDudy, popierający reelekcję prezydenta RP Andrzeja Dudy. Akcję zainaugurowano w sobotę w centrum Białegostoku.

Fot. Marcelina Markowska
Fot. Marcelina Markowska

W Białymstoku rozdano sadzonki dębów - akcja "Dąb prezydencki" - relacja Marceliny Markowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki z akcji samorządowców #PodlaskieDlaDudy powiedział, że akcja nawiązuje i wpisuje się w przedstawioną przez prezydenta Andrzeja Dudę Eko-Kartę, czyli deklarację wsparcia różnych inicjatyw o charakterze ekologicznym.

Kosicki przypomniał, że wśród założeń Eko-Karty są: czyste powietrze, zielona energia, miasto z klimatem, zasoby wody, ochrona przyrody i bioróżnorodności, nadzór nad odpadami.

Akcja z sadzonkami ma zachęcić mieszkańców do głosowana na urzędującego prezydenta. Sadzonki dębów mają rosnąć w ogródkach, na działkach, a sadzenie drzew jest wykonywaniem w praktyce postulatów prezydenta - tłumaczył marszałek.

Artur Kosicki dodał, że rozdawane sadzonki zostały nazwane: "Dębem prezydenckim", bo dąb to drzewo szlachetne, wpisane w historię Polski. "Dąb to symbol trwałości i tradycji. Zapuszcza głęboko korzenie i jest niewzruszony, jak nasza historia. Jego zielone liście to nadzieja na przyszłość i dobry klimat, jaki chcemy pozostawić kolejnym pokoleniom Polaków" - to przesłanie, które zamieszczono na karteczkach z podpisem Andrzeja Dudy, które są dołączone do sadzonek.

Wicewojewoda podlaski Tomasz Madras, szef sztabu Duda2020 w Podlaskiem podkreślał, że dąb kojarzy mu się z wartościami, "za którymi stoi" Andrzej Duda. "To jest symbol siły, wytrwałości, długowieczności, przywiązania do tego, co odwieczne i tego, co silne, również na przyszłość. To są te wartości, które stoją za nami, które my popieramy" - mówił.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wicepremier Gliński w Podlaskiem: kultura jest podstawą rozwoju [zdjęcia]

3.07.2020, 14:41

Kultura jest podstawą wszelkiego rozwoju - mówił w piątek (3.07) w Łomży wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński po zwiedzeniu kończącej się przebudowy w tym mieście dawnej hali targowej na Halę Kultury.


"Podlaskie dla Dudy" w Białymstoku [zdjęcia]

1.07.2020, 17:35

Do głosowania na Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich namawiali w środę (01.07) w Białymstoku wolontariusze inicjatywy ''Podlaskie dla Dudy''.


Pierwszy #PodlaskiDudaTweetUp - gościem specjalnym marszałek Sejmu Elżbieta Witek [zdjęcia]

24.06.2020, 23:55

Było to pierwsze spotkanie z tej serii w Podlaskiem. Wzięli w nim udział użytkownicy portalu Twitter z województwa Podlaskiego. Spotkanie zainicjował m.in. marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. Gościem specjalnym była marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!
Dwie osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło za Kupiskami koło Łomży, fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
14.05.2021, 11:38, akt. 11:45

Wypadek k. Łomży - dwie osoby ranne
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok