Radio Białystok | Wiadomości | Kultura w mieście: pokaz "Zenka", Białystok New Pop Festival

Kultura w mieście: pokaz "Zenka", Białystok New Pop Festival

autor: Olga Gordiejew

9.07.2020, 10:34, akt. 10:47

Czas na kolejny wakacyjny pokaz w białostockim kinie samochodowym. Już w czwartek (09.07) na stadionie miejskim obejrzeć można film "Zenek". Są też inne kulturalne atrakcje.

Białystok New Pop Festival 2019, fot. Sylwia Krassowska
Białystok New Pop Festival 2019, fot. Sylwia Krassowska

"Zenek" to historia oparta na życiorysie Zenka Martyniuka

Film "Zenek" to historia oparta na życiorysie Zenka Martyniuka, gwiazdy muzyki popularnej. Jest to opowieść ubarwiona zdarzeniami, które przytrafiały się w tamtym czasie muzykom disco polo, zebranie ich w jednym filmie pozwala barwniej nakreślić realia lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Polsce.

Na miejscu jest strefa chillu z leżakami, są też food trucki. Kino samochodowe działa na Parkingu B (wjazd nr 1 od ul. Kawaleryjskiej). 

Pokaz filmu rozpocznie się o 21:30, wjazd samochodów od 19:45. ( Cena za samochód to 39 zł - możliwość płatności kartą ).

BOK szuka wolontariuszy

Białostocki Ośrodek Kultury szuka wolontariuszy. Można pomóc w organizacji sierpniowego festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar. To propozycja dla wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, są pracowici, cierpliwi, punktualni, lubią  wyzwania i mają czas między 20 a 24 sierpnia.

Jeżeli ponadto Twoją pasją jest kultura i sztuka - Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza do współtworzenia ekipy, organizującej festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar. 

Zgłoszenia przesyłamy mailem z tytułem "Inny Wymiar - wolontariat". Na chętnych organizatorzy czekają do 10 sierpnia pod adresem: urbanska@centrumzamenhofa.pl. Trzeba napisać o sobie kilka słów i podać numer kontaktowy.


Przed nami Białystok New Pop Festival

Przed nami Białystok New Pop  Festival. Koncerty odbędą się na dziedzińcu Pałacu Branickich bez udziału publiczności - będą transmitowane online. W sobotę od 17:30 występować będą Karolina Czarnecka, duet Karaś/Rogucki, Natalii Przybysz i Krzysztof Zalewski. A w niedzielę Mgły, Dr Misio, Ania Rusowicz i Maria Peszek.  

Festiwal New Pop będzie transmitowany na www.newpop.pl. Oglądać możemy za darmo.

 

W Augustowie zagra Cheap Tobacco

W tym roku miała odbyć się VIII edycja Augustowskiego Blues Maratonu. I chociaż jeden z naszych ulubionych festiwali muzycznych tego lata nie wybrzmi w pełni, to Augustowskie Placówki Kultury nie zostawiają fanów bluesa na lodzie i już w najbliższą sobotę 11 lipca w restauracji Kaktusik zagra grupa Cheap Tobacco.

Początek koncertu o 20:00.  

W Augustowie będą nie po raz pierwszy, więc 'bluesmaratonowa' publiczność na pewno ich zna – to czworo młodych ludzi przepełnionych energią i pasją, którą „zarażają” każdego, kto ich usłyszy. Mieszają style muzyczne w poszukiwaniu swojego własnego brzmienia. Potrafią wzruszyć, nakłonić do refleksji oraz porwać do szaleńczego, transowego tańca. Muzyka, jaką wykonuje zespół nie jest łatwa do zdefiniowania… to fuzja rocka, emocji bluesowych, funky. Kto chce dać się porwać bluesowi – ma taką szansę w sobotę (11.07) o 20:00. Wstęp na koncert bezpłatny – ilość miejsc ograniczona.


Można zobaczyć zabytkowy zegar w bramie Pałacu Branickich

Odwiedzając Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich w Białymstoku możemy nie tylko zdobyć najważniejsze informacje na temat miasta i okolic.

Codziennie między 10:00 a 18:00, w weekendy i dni świąteczne (do końca września) możemy też zobaczyć zabytkowy zegar w pałacowej bramie. Zwiedzanie jest możliwe w godz. 10:30-17:30 – wejście co pół godziny, maks. 3 osoby (lub 6 osób w przypadku rodzin).

Centrum proponuje też „Pałac w  pigułce” – bezpłatne spacery z przewodnikiem PTTK, które odbywają się w soboty i niedziele. Za każdym razem zbiórka odbywa się w Bramie Pałacowej o 12:00 i 14:00.

Chętni mogą także podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego na wieży kościoła św. Rocha od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-16:00, a w niedziele i święta w godz. 14:00-17:00.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kultura - Kino Pod Obłoczkiem oraz wieczór teatralny w Wierszalinie

8.07.2020, 09:17

Kto chce podczas tegorocznych wakacji przeżyć wielką letnią przygodę plastyczną - temu proponujemy wyprawę do Augustowa.


Kultura w mieście: Akcja Lato w BOK, Białystok New Pop Festival

7.07.2020, 09:11

To propozycja dla tych, którzy przynajmniej część wakacji spędzają w mieście.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


fot. Ryszard Minko
REGION
19.06.2021, 15:59, akt. 16:21

Regaty na Zalewie Siemianówka


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok