Radio Białystok | Wiadomości | Z powodu koronawirusa zamknięte dwa oddziały w szpitalu w Mońkach

Z powodu koronawirusa zamknięte dwa oddziały w szpitalu w Mońkach

24.07.2020, 15:33, akt. 15:44

Z powodu koronawirusa potwierdzonego u dwóch osób z personelu medycznego szpital w Mońkach nie będzie przyjmował pacjentów na dwóch oddziałach, gdzie udzielane są świadczenia pediatryczne, neonatologiczne i położnicze - poinformował w piątek (24.07) moniecki szpital.

Fotolia.com
Fotolia.com

Pełniący obowiązki dyrektor tej placówki Marek Karp powiedział, że w związku z koronawirusem u tych dwóch osób kwarantannie jest poddanych 18 pielęgniarek i lekarzy.

W piątek z zamykanych oddziałów wypisano czworo dzieci. Jedno z nich miało bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, pozostałe dzieci - pośredni. O dalszych czynnościach związanych z nadzorem epidemiologicznym zadecyduje sanepid - dodał Karp.

Na razie nie wiadomo, jak długo oddziały będą zamknięte. Dyrektor placówki tłumaczy, że będzie to zależało od wyników kolejnych badań. Jeśli sytuacja na to pozwoli, praca oddziałów mogłaby być wznowiona 30 lipca, ale na razie nie ma ustaleń w tej sprawie.

Dotąd w Podlaskiem zanotowano 929 przypadków koronawirusa. W piątek urząd wojewódzki poinformował o pięciu nowych z Białegostoku i powiatów: białostockiego, hajnowskiego i grajewskiego. Cztery z tych osób są w izolacji domowej, jedna w szpitalu. W regionie wyzdrowiało 799 osób, ponad 2,1 tys. przebywa na kwarantannie.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Opaski fitnessowe badane pod kątem wczesnej diagnostyki COVID-19

24.07.2020, 13:52

Urządzenia w rodzaju opasek fitnessowych i smartwatchy mogą pozwalać na wykrywanie infekcji COVID-19 jeszcze przed wystąpieniem wyraźnych objawów - twierdzą badacze Uniwersytetu Stanford. Obecnie uczelnia i producenci analizują dane z większej próby.


458 nowych zakażeń koronawirusem, 5 w Podlaskiem

24.07.2020, 10:55

Potwierdzono 458 nowych zakażeń koronawirusem, z czego najwięcej (184) w woj. śląskim – poinformował w piątek resort zdrowia. To najwyższa od 17 czerwca liczba nowych przypadków. Wtedy zdiagnozowano ich 506, rekord padł 8 czerwca, gdy było 599 zakażeń.


Trwa dezynfekcja oddziałów chorób wewnętrznych i kardiologii szpitala w Grajewie - od poniedziałku znów będą otwarte

24.07.2020, 08:28

W poniedziałek (27.07) oddziały chorób wewnętrznych i kardiologii szpitala w Grajewie znowu będą przyjmować pacjentów na planowe zabiegi.


Rząd opracowuje strategię na czas II fazy epidemii, która spodziewana jest jesienią

23.07.2020, 19:03

Opracowujemy strategię na czas, spodziewanej jesienią, II fazy epidemii dotyczącą m.in. szczepień przeciw grypie i testów na obecność koronawirusa, by zapewnić jak najszerszy do nich dostęp - powiedział w czwartek w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.


Medycy, którzy mają kontakt z COVID-19, nie będą musieli pracować tylko w jednym miejscu

23.07.2020, 11:47

Pracownicy medyczni opiekujący się pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem nie będą musieli pracować tylko w jednym miejscu. Decyzja będzie należeć do kierownika podmiotu leczniczego – poinformował w Sejmie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Rozporządzenie w tej sprawie wejdzie w życie w piątek.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok