Radio Białystok | Wiadomości | Piłkarze Wigier Suwałki porażką zakończyli udział w rozgrywkach 1. ligi

Piłkarze Wigier Suwałki porażką zakończyli udział w rozgrywkach 1. ligi

autor: Adam Janczewski, Wojciech Szubzda

26.07.2020, 18:40, akt. 19:18

W ostatnim meczu tego sezonu piłkarze Wigier Suwałki przegrali u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 0:2.

Goście strzelili dwa gole z rzutów karnych w 65. i 90. minucie, a dodatkowo - pierwszego karnego jeszcze przed przerwą nie wykorzystali.

Z pracy sędziego nie był zadowolony szkoleniowiec Wigier Donatas Vencevicius. Mówił o tym na konferencji pomeczowej.

Przypomnijmy, Donatas Vencevicius prowadził suwalskie Wigry tymczasowo, po tym jak władze klubu zwolniły z tej funkcji Pawła Crettiego.

Od przyszłego sezonu drużynę będzie prowadził Dawid Szulczek. 30-letni szkoleniowiec przekonuje, że jego celem jest powrót z Wigrami do pierwszej ligi w ciągu dwóch lat.

Wigry w pierwszej lidze zajęły ostatnie miejsce z 26 punktami i spadają z zaplecza ekstraklasy.

Dla porównania - do miejsca gwarantującego utrzymanie zabrakło im 14 punktów, a do lidera - Stali Mielec aż 41 punktów.