Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska Solidarność Oświatowa popiera powrót uczniów do szkół we wrześniu

Podlaska Solidarność Oświatowa popiera powrót uczniów do szkół we wrześniu

autor: Ryszard Minko

6.08.2020, 15:29, akt. 18:37

Za to obawy mają przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Przedstawiciele dwóch największych nauczycielskich związków zawodowych odmiennie oceniają decyzję Ministerstwa Edukacji Narodowej o wznowieniu stacjonarnej nauki, mimo trwającej pandemii koronawirusa.

Szkoły mogą się stać miejscami dużych ognisk zakażeń, a to doprowadzi do chaosu w nauczaniu - zwraca uwagę prezes podlaskiego okręgu ZNP Andrzej Gryguć.

W opinii prezesa podlaskiego ZNP, lepszym rozwiązaniem byłoby przywrócenie tradycyjnego nauczania w młodszych klasach, a wprowadzenie lekcji zdalnych lub mieszanych w przypadku starszych roczników.

Z kolei, przewodnicząca Solidarności Oświatowej, Agnieszka Rzeszewska pozytywnie ocenia pomysł przywrócenia stacjonarnego nauczania.


- Uważamy, że jest to dobre rozwiązanie, bo tak naprawdę zdecydowana większość całego środowiska oświatowego jest zmęczona tą sytuacją i chce normalności, czyli tradycyjnej szkoły. Rozumiemy doskonale obawy, że epidemia może być zagrożeniem dla życia i zdrowia. Rozwiązania hybrydowe, w sytuacjach trudnych, będą bardzo przydatne, ale nie możemy dać się zamknąć w domach na całe życie - mówi Rzeszewska.


Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, uczniowie normalnie rozpoczną rok szkolny, uczęszczając na lekcje w klasach. Grupy uczniów nie będą zmniejszane. Dzieci nie będą też miały obowiązku noszenia maseczek, ale konieczne będzie zachowanie zasad higieny.

W przypadkach zakażeń, szkoły będą mogły przechodzić na nauczanie zdalne lub mieszane z tradycyjnym.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szef MEN: planujemy, że 1 września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach

5.08.2020, 13:15

Planujemy, że 1 września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach, zajęcia będą odbywały się w budynku szkolnym w salach lekcyjnych - poinformował w środę (5.08) minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.


Podlaskie szkoły zawodowe otrzymają 11 mln zł na organizacje praktyk i staży

29.07.2020, 16:48

Są pieniądze na organizacje praktyk i staży dla uczniów szkół zawodowych w województwie podlaskim. Zarząd Województwa zdecydował o dofinansowaniu pięciu projektów i przeznaczy na ten cel - 11 milionów złotych.


MEN wspólnie z GIS przygotowuje wytyczne sanitarne dla szkół

28.07.2020, 08:27

MEN we współpracy z GIS przygotowuje wytyczne epidemiologiczne dla szkół. Będą one obowiązywały od 1 września 2020 r. dla szkół pracujących w systemie stacjonarnym – poinformował resort edukacji.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok