Radio Białystok | Wiadomości | Kultura na weekend - letnie koncerty i uliczny warsztat muzyczny

Kultura na weekend - letnie koncerty i uliczny warsztat muzyczny

autor: Dorota Sokołowska

8.08.2020, 08:23, akt. 08:23

Sierpniowy weekend spędzamy wśród wakacyjnych wydarzeń kultury. Przed nami letnie koncerty na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, spektakl teatru TVP "Inspekcja" i koncerty śpiewów obrzędowych.

"Muzyczne uniesienia" w OiFP, fot. Monika Kalicka
"Muzyczne uniesienia" w OiFP, fot. Monika Kalicka

Przypominamy, że wszystko, co najważniejsze zrecenzujemy w naszym niedzielnym (9.08) programie Podróże po kulturze. Po godz. 9:00 będzie o nowym tomiku o tym, co zrobiła z nami pandemia i o najnowszej książce Katarzyny Drogi, o "Doktor Irce". Zaprosimy do lektury książek o ptakach, zapraszając na festiwal Patrząc na Wschód. Przypomnimy sezon teatralny w Wierszalinie oraz zagramy nowe piosenki, m.in. wspólną Kayah i Karoliny Cichej. Powiemy też, o nowych doświadczeniach muzycznych Opery i Filharmonii Podlaskiej. Będzie nowa płyta.

Letnie koncerty w OiFP

"Słoneczna namiętność" otwiera cykl spotkań pod gwiazdami na scenie letniej Opery i Filharmonii Podlaskiej. W sobotę (8.08) usłyszymy "Cztery pory roku w Buenos Aires" Astora Piazzolli i Trio nr 2 Op. 76 Joaquina Turiny w wykonaniu ognistego Tria Lontano. Trio Lontano to zespół kameralny OiFP, który cenimy przede wszystkim, jako popularyzatora muzyki mało znanej i rzadko wykonywanej, spoza głównego nurtu. I tym razem artyści: Anna Kamińska, Paweł Polak i Grzegorz Vytlacil przygotowali dla nas wysmakowaną propozycję.
Początek koncertu o godz. 19:00.
Trwa "Rudnia Projekt"

Trwa "Rudnia Projekt", czyli m.in. koncerty pieśni i śpiewów obrzędowych. Te i wiele innych atrakcji przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Bondary, które zaprasza do siebie w gościnę jeszcze w sobotę (8.08)
O 10:00 uliczny warsztat muzyczny: Śpiewaj duszo - start korowodu Osiedle Bondary- koniec o godz. 15:00. Zabrzmią pieśni obrzędowych z pokazem obrzędu Kust.

Koncert plenerowy w Białymstoku

W niedzielę (9.08) Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert plenerowy z cyklu Lato w Mieście. Wystąpi Suzia, czyli Zuza Kłosińska, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Jest aktywna na scenie od 8 lat. W 2018 r. we współpracy z Michałem Wrzosińskim stworzyła debiutancką płytę EP "Nie dzieje się nic". Zaśpiewa w magicznym miejscu, w Parku Planty, przy fontannie. Początek o godz. 18:00.

Spektakl teatru TVP "Inspekcja"

Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na spektakl teatru TVP "Inspekcja" w reżyserii Jacka Raginisa Królikiewicza oraz spotkanie z reżyserem, wnukiem kapitana Władysława Raginisa.
"Inspekcja" to wstrząsający obraz ostatnich miesięcy przed dokonaniem zbrodni katyńskiej. Świadectwo patriotycznej postawy polskich oficerów więzionych w sowieckim obozie jenieckim.
Początek seansu o godz. 15:00 Bilet: 8 zł – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Koncert "Pomiędzy klasyką a fantazją" w Augustowie

 Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na kolejną odsłonę cyklu Camerata Augustoviana. W niedzielę (9.08) o godz. 19:00 w augustowskiej Bazylice Mniejszej pw. Najświętszego Serca Jezusowego wystąpi O’bows Quartet w koncercie "Pomiędzy klasyką a fantazją". Centrum zainteresowań artystycznych O’bows Quartet stanowią utwory autorstwa kompozytorów XX i XXI wieku, często pisane w duchu neoklasycyzmu. Jest to głównie muzyka brytyjska, dająca bogate źródło repertuaru na taki skład kameralny. Zespół posiada także w swoim repertuarze kompozycje okresu klasycznego, jak również muzykę filmową.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Opera i Filharmonia Podlaska rozpoczyna cykl letnich koncertów pod gwiazdami [zdjęcia]

8.08.2020, 10:41

Koncert "Słoneczna namiętność" otwiera cykl letnich spotkań w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej.


Mapy zatopionych wsi nad zalewem Siemianówka to efekt akcji koła gospodyń wiejskich [zdjęcia, wideo]

7.08.2020, 07:09

Pamięć o zatopionych wsiach była motywem przewodnim weekendowych (7-8.08) wydarzeń nad zalewem Siemianówka.


Wystawy, spektakle i koncert na festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar

20.08.2020, 05:52

Koncert Dagadany, wystawa "Strach" artystów z Europy Środkowej, spektakle, spacery edukacyjne czy spotkania - złożą się tegoroczny festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar. Impreza odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia; wydarzenia będą dostępne także online.


Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu uruchomiło aplikację CHATBOT KLUK

4.08.2020, 19:04

Aplikacja udzieli podstawowych informacji i odpowie na proste pytania.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
19.09.2020, 07:38, akt. 14:13

"Dzień Rowerów" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok