Radio Białystok | Wiadomości | Porodówka w Mońkach będzie zlikwidowana

Porodówka w Mońkach będzie zlikwidowana

autor: Ryszard Minko

21.08.2020, 16:47, akt. 16:52

W monieckim szpitalu jest za mało porodów, dlatego oddział położniczy będzie zlikwidowany. Na ostatniej sesji powiatowi radni zdecydowali, że porodówka w Mońkach będzie funkcjonowała tylko do końca roku.

AB Photography - Fotolia.com
AB Photography - Fotolia.com

To niepopularna decyzja, ale konieczna – przekonuje starosta moniecki Błażej Buńkowski. Wyjaśnia, ze każdego miesiąca na oddziale odbieranych jest 10 porodów, co nie gwarantuje bezpiecznego finansowania. Powołuje się też na audyt placówki, z którego wynika nieopłacalność prowadzenia oddziału.

Starosta moniecki dodaje, że w miejscu zlikwidowanego oddziału położniczego, szpital będzie wykonywał więcej operacji, bo do tej pory oddział położniczy ma zarezerwowaną salę operacyjną przeznaczoną do wykonywania cięć cesarskich, których w ciągu roku wykonano zaledwie 20. W międzyczasie sala stała pusta, teraz będzie wykorzystana do innych zabiegów – mówi starosta.

Jak informuje starosta, w minionym roku w powiecie monieckim urodziło się około 320 dzieci, z czego niespełna 140 porodów przeprowadzono w miejscowym szpitalu.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Mońkach policjanci uratowali dziecko zatrzaśnięte w aucie

31.07.2020, 13:37

O nieszczęśliwym zbiegu okoliczności może mówić matka 6-miesięcznego dziecka, która zatrzasnęła niemowlę wraz z kluczykami w samochodzie. Monieccy policjanci musieli wybić szybę w fordzie i wydostali chłopca. Dzięki szybkiej reakcji dziecko bezpiecznie trafiło pod opiekę mamy.


W sobotę szpital w Mońkach wznawia pracę zamkniętych oddziałów

31.07.2020, 12:45

Od sierpnia znów będą przyjmowani pacjenci na oddziałach ze świadczeniami z pediatrii, neonatologii i położnictwa w szpitalu w Mońkach - poinformował p.o. dyrektor placówki Marek Karp. Oddziały te od 24 lipca były zamknięte z powodu wykrycia koronawirusa u dwóch osób z personelu.


Ponad 40 pracowników starostwa powiatowego i Urzędu Miejskiego w Mońkach jest na kwarantannie

29.07.2020, 17:45

Z powodu koronawirusa, przez 2 dni nieczynne było starostwo powiatowe i Urząd Miejski w Mońkach. Od czwartku (30.07) urzędy wznawiają pracę.


Były dyrektor USK w Białymstoku będzie zarządzał szpitalem w Mońkach

29.05.2020, 16:20

Były dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Marek Karp będzie zarządzał szpitalem w Mońkach. Z kierowania białostocką placówką zrezygnował przed miesiącem. Z kolei dotychczasowy dyrektor monieckiego szpitala Jarosław Pokoleńczuk od poniedziałku (1.06) będzie dyrektorem szpitala wojewódzkiego w Łomży.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok