Radio Białystok | Wiadomości | Stanisław Derehajło nowym szefem podlaskich struktur Porozumienia

Stanisław Derehajło nowym szefem podlaskich struktur Porozumienia

autor: Robert Bońkowski

31.08.2020, 20:33, akt. 20:45

Nowego szefa mają podlaskie struktury Porozumienia Jarosława Gowina. Nowo-wybranym prezesem na regionalnym kongresie partii został wicemarszałek województwa podlaskiego Stanisław Derehajło, którego rekomendował dotychczasowy przewodniczący - poseł Jacek Żalek.

Wybory prezesa podlaskich struktur Porozumienia Jarosława Gowina, fot. Robert Bońkowski
Wybory prezesa podlaskich struktur Porozumienia Jarosława Gowina, fot. Robert Bońkowski


0:00
0:00
Nowym szefem podlaskich struktur Porozumienia został wicemarszałek woj. podlaskiego Stanisław Derehajło - relacja Roberta Bońkowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Derehajło szefem podlaskiego Porozumienia

W poniedziałkowe (31.08) popołudnie w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej odbył się zjazd regionalny Porozumienia, na którym wybierano władze wojewódzkie partii.

Przewodniczącym został sekretarz generalny Porozumienia, wicemarszałek województwa podlaskiego Stanisław Derehajło. Był jedynym kandydatem. Zastąpił posła Jacka Żalka, który o reelekcję nie zabiegał, bo chce mieć więcej czasu na obowiązki rodzicielskie.

Stanisław Derehajło mówił po wyborze o konieczności "ciężkiej pracy" przez najbliższe trzy lata. "Będę dużo wymagał od członków Porozumienia. Po pierwsze absorbcji wiedzy, żeby dużo się uczyli. Po drugie - żeby pracowali dla lokalnych środowisk a po trzecie - jak już te dwa warunki są spełnione - żeby startowali w wyborach samorządowych" - dodał potem w rozmowie z dziennikarzami.


- Sukcesem będzie to, że będą fajni ludzie w samorządach, że będą zmieniać nasze województwo podlaskie w sposób cywilizowany, z uśmiechem. Że będą budować drogi, inicjować działania społeczne, że będą służyć ludziom, bo tego też wymaga dziedzictwo naszych przodków - powiedział nowy szef Porozumienia w regionie.


Na nowego regionalnego szefa Porozumienia delegaci zagłosowali prawie jednogłośnie; na 124 głosy jeden był wstrzymujący.


Gowin: Porozumienie bazuje na tradycyjnych wartościach

Porozumienie jest częścią obozu Zjednoczonej Prawicy, który ma za sobą siedem kolejnych wygranych wyborów z rzędu – tak o działalności ugrupowania mówił w poniedziałek (31.08) w Białymstoku lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Gowin wymienił patriotyzm, rodzinę i "wiarę naszych przodków, wiarę chrześcijańską" jako tradycyjne polskie wartości, na których Porozumienie bazuje.


- Ale chcemy też wnosić do tego skarbca Zjednoczonej Prawicy naszą wrażliwość partii, która łączy tradycję z nowoczesnością (...). My się nie obawiamy tej nowoczesności, nie obawiamy się zjednoczonej Europy, bo Polska od zarania swoich dziejów jest sercem Europy. I tym wartościom będziemy służyć - zapewniał.


Podkreślał, że partia wywodzi się z "przywiązania do wolnej, niepodległej, dumnej z siebie Polski". "I takim wartościom chcemy służyć w ciągu najbliższych trzech lat" - podkreślał, mówiąc o rządach Zjednoczonej Prawicy do kolejnych wyborów parlamentarnych. Apelował do działaczy o dalszą aktywność, również w samorządach.

W zjeździe w charakterze gości wzięła udział duża grupa parlamentarzystów Porozumienia. Partia ma w województwie podlaskim około trzystu członków. W całym kraju - około 5 tys.


źródło: PAP | red: rbon, lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jarosław Gowin: będą podwyżki dla nauczycieli i pracowników uczelni

31.08.2020, 17:40

Od października pracownicy uczelni wyższych dostaną podwyżki - zapowiedział były wicepremier Jarosław Gowin w Białymstoku.


Podlaska Młoda Prawica chce dyskutować o pracy, klimacie i edukacji

31.07.2020, 16:32

Dialog, praca, klimat i edukacja - to zagadnienia o których chce dyskutować Młoda Prawica.


Stanisław Derehajło

19.06.2020, 08:25

"Rolnictwo trzeba wspierać, trzeba mądrze prowadzić, prowadzić mądrze badania, uczyć młodych ludzi bardzo dobrej naszej tradycji rolniczej" - mówi wicemarszałek.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie
fot. Renata Reda
WARTO TAM BYĆ
30.11.2022, 07:13, akt. 1.12.2022, 07:36

Wigilijne gotowanie w Przystawańcach
fot. Edyta Wołosik
BIAŁYSTOK
30.11.2022, 07:31, akt. 10:02

Kończy się sezon BiKeR-a


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok