Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska Młoda Prawica chce dyskutować o pracy, klimacie i edukacji

Podlaska Młoda Prawica chce dyskutować o pracy, klimacie i edukacji

autor: Robert Bońkowski

31.07.2020, 16:32, akt. 17:04

Dialog, praca, klimat i edukacja - to zagadnienia o których chce dyskutować Młoda Prawica.

fot. Robert Bońkowski
fot. Robert Bońkowski

Podlaska młodzieżówka Porozumienia zaprasza do dyskusji także organizacje, nie tylko te, które popierają i podzielają ich poglądy polityczne - mówi przewodnicząca Młodej Prawicy w Podlaskiem Magdalena Olchanowska.

 

- Zapraszamy wszystkich młodych ludzi, niezależnie od poglądów, od lewicowych po prawicowe, po to, aby wspólnie debatować i rozmawiać na dotyczące nas tematy. Chcielibyśmy się skupić przede wszystkim na czterech filarach: pracy, edukacji, klimacie i dialogu - mówi Magdalena Olchanowska.


Warto rozmawiać o problemach, które nas dotyczą, dlatego ten projekt jest ważny - przekonuje Wicewojewoda Marcin Sekściński.


- Ta inicjatywa aktywizuje młodych do uczestnictwa w życiu społecznym, do decydowania o sobie i to jest w niej najważniejsze. Ważne jest również to, że te rozmowy mają się toczyć ponad wszelkimi podziałami. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami jednego kraju, mamy podobne problemy, dlatego warto o tym rozmawiać - mówi wicewojewoda Marcin Sekściński.


Głos młodych ludzi jest bardzo ważny – dodaje radna Katarzyna Ancipiuk.


- Cieszę się, że młodzi ludzie angażują się w życie społeczne i gospodarcze. Ich głos jest bardzo ważny i powinien być słyszalny, nawet z tego względu, że kolejne wybory mamy już za trzy lata. Cztery filary, o których wspomniano są bardzo ważne. Musimy wsłuchać się w to, co mają nam do przekazania młodzi – mówi Katarzyna Ancipiuk.


Działacze Młodej Prawicy zapewniają, że po tym jak opracują program, będą przekonywać do niego parlamentarzystów, by ci doprowadzili do przegłosowania konkretnych rozwiązań.


| red: mag, rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wakacyjny Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Białymstoku nie odbył się - interweniowała policja

31.07.2020, 16:38

Miał być pokojowy protest ekologiczny, a było spotkanie z policją. Wakacyjny Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, który miał odbyć się w piątek (31.07) przy Urzędzie Miejskim w Białymstoku rozwiązano jeszcze przed początkiem manifestacji, ponieważ zdaniem funkcjonariuszy nie zgłoszono jej władzom miasta. Młodzi aktywiści ekologiczni twierdzą jednak, że kontaktowali się z Urzędem Miejskim i otrzymali informację, że nie muszą zarejestrować tak niewielkiego zgromadzenia.


Wystawy, publikacje i tablica w Białymstoku w 40. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność"

31.07.2020, 15:37

Wystawy, publikacje, konferencję naukową i odsłonięcie tablicy memoratywnej zaplanowano w sierpniu Białymstoku w ramach obchodów 40-lecia powstania NSZZ "Solidarność" - poinformowano w piątek (31.07) na konferencji prasowej w siedzibie podlaskiej "Solidarności" w Białymstoku.


Syreny w całym województwie w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1.08.2020, 06:52

Dla uczczenia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w sobotę o 17:00 syreny alarmowe zabrzmiały w całym województwie podlaskim.


W Białymstoku będzie działać pełnomocnik prezydenta ds. równego traktowania

30.07.2020, 17:23

Przeciwdziałaniu dyskryminacji i działaniu na rzecz równego traktowania różnych grup społecznych, a także współpracą z organizacjami pozarządowymi będzie się zajmował powołany przez prezydenta Białegostoku pełnomocnik ds. równego traktowania. Została nim Anna Dobrowolska-Cylwik.


W Białymstoku powstały struktury młodzieżówki partii Porozumienie

4.06.2018, 16:54

W Białymstoku powstały struktury młodzieżówki partii Porozumienie - stowarzyszenia Młoda Prawica. Jego działacze będą m.in. wspierać kampanię kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta Jacka Żalka. Chcą też organizować debaty młodych osób zainteresowanych polityką.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok