Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych o napad na właściciela kantoru w Białymstoku

Rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych o napad na właściciela kantoru w Białymstoku

autor: Marta Nazarko

11.09.2020, 15:59, akt. 16:05

Przeprasza pokrzywdzonego i zapewnia, że chce naprawić szkodę. 25-latek oskarżony o napad na właściciela kantoru w Białymstoku stanął w piątek (11.09) przed sądem. W sprawie tej oskarżony jest jeszcze jeden mężczyzna, ale on się nie przyznaje i nie przyszedł na rozprawę.

Fotolia.com
Fotolia.com


0:00
0:00
Rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych o napad na właściciela kantoru w Białymstoku - relacja Marty Nazarko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Chodzi o wydarzenie, do którego doszło w maju 2019 r. przy ul. Grażyny. Według śledczych, właściciela kantoru zaatakowało tam trzech mężczyzn - jednego nie udało się odnaleźć.

Zaatakowali pokrzywdzonego gazem, pobili i zabrali plecak z pieniędzmi. Były tam złotówki, funty brytyjskie, dolary i ruble - o łącznej wartości 130 tys. zł

Jeden z oskarżonych przyznał się, choć zaprzeczył, by działał w porozumieniu z tym drugim. Jak mówił - bardzo żałuje tego, co zrobił. - Zachowałem się naprawdę idiotycznie, wiem, że powinienem ponieść karę, jednakże nie chcę tracić całego życia w więzieniu, ponieważ jestem młody. Zrozumiałem bardzo dużo, teraz prowadzę normalne życie - mówił oskarżony. Przeniósł się z Białegostoku do Warszawy, pracuje tam i zapisał się na studia. Tłumaczył też, że pieniądze były mu potrzebne, by pomóc spłacić długi, które ma jego matka.

Akt oskarżenia obejmował jeszcze innego mężczyznę, ale jego zarzuty dotyczyły wyłącznie posiadania narkotyków i tę sprawę sąd wyłączył do odrębnego postępowania.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sąd ogłosił wyrok ws. napadu na kantor w Białymstoku

19.11.2019, 07:30

Sąd Okręgowy w Białymstoku podwyższył we wtorek (19.11) do 7 lat więzienia karę dla Gruzina oskarżonego o udział w napadzie na właściciela kantoru. W ramach obowiązku naprawienia szkody skazany ma też oddać prawie 317,5 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.


Będzie proces apelacyjny ws. Gruzina skazanego za napad na kantor w Białymstoku

20.10.2019, 07:41

Zarówno oskarżony jak i prokurator nie zgadzają się z wyrokiem w sprawie napadu na kantor w Białymstoku. Apelacje złożyły obie strony.


Areszt dla podejrzanych o napad na właściciela kantoru

14.05.2019, 14:19

Białostocki sąd aresztował we wtorek trzech mężczyzn podejrzanych o udział w rozboju, dokonanym kilka dni temu na właścicielu kantoru wymiany walut. Mężczyzna został zaatakowany wcześnie rano na ulicy, przestępcy zabrali mu plecak z pieniędzmi w różnej walucie.

ZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANAfot. Magda Pietruczak
KULTURA
26.03.2023, 08:31, akt. 12:19

Wiosna Twórców w Supraślu

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok