Radio Białystok | Wiadomości | Sąd ogłosił wyrok ws. napadu na kantor w Białymstoku

Sąd ogłosił wyrok ws. napadu na kantor w Białymstoku

autor: Marta Nazarko

19.11.2019, 07:30, akt. 13:25

Sąd Okręgowy w Białymstoku podwyższył we wtorek (19.11) do 7 lat więzienia karę dla Gruzina oskarżonego o udział w napadzie na właściciela kantoru. W ramach obowiązku naprawienia szkody skazany ma też oddać prawie 317,5 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

fot. Marta Nazarko
fot. Marta Nazarko

Sąd ogłosił wyrok ws. napadu na kantor w Białymstoku - relacja Marty Nazarko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Do przestępstwa doszło w sierpniu 2018 r. roku na bazarze przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku. Kilku napastników zaatakowało właściciela kantoru, który w samochodzie przed fotelem pasażera zostawił walizkę z pieniędzmi, laptopem oraz dokumentami, i wrócił do placówki, by ją zamknąć.

Zarzut postawiony 33-letniemu Gruzinowi dotyczył tego, że dokonał tego rozboju wraz z innymi, nieustalonymi dotąd osobami. Aby ukraść pieniądze, jeden z przestępców wybił szybę w zamkniętym samochodzie, po czym napastnicy odjechali autem, które na nich czekało. Pieniędzy do dziś nie udało się odzyskać.

Oskarżony w tej sprawie Gruzin został zatrzymany w Warszawie. Do zarzutów się nie przyznał przez całe śledztwo i proces. W pierwszej instancji zapadł wyrok 5 lat więzienia, ale apelacje złożyły obie strony. Obrona chciała uniewinnienia, prokuratura surowszej kary - 8 lat więzienia. Sąd odwoławczy uwzględnił we wtorek apelację oskarżyciela publicznego i karę więzienia podwyższył do 7 lat.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prawomocny wyrok wobec mężczyzny oskarżonego o napad na bank w Białymstoku

13.11.2019, 17:11

Cztery lata więzienia - to prawomocny już wyrok dla młodego mężczyzny za udział w napadzie w Białymstoku na placówkę jednego z banków. Po napadzie, który miał miejsce prawie 9 lat temu, długo ukrywał się za granicą. Pierwszy z napastników został zatrzymany na gorącym uczynku i już dawno osądzony.


Proces apelacyjny Gruzina oskarżonego o udział w napadzie na właściciela kantoru

5.11.2019, 08:06

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się we wtorek (5.11) proces apelacyjny Gruzina, oskarżonego o udział w napadzie na właściciela kantoru na białostockim bazarze. Sąd pierwszej instancji skazał go na 5 lat więzienia i zobowiązał do naprawienia szkody, czyli zapłaty prawie 317,5 tys. zł.


Białostocki sąd skazał młodego mężczyznę na 6 lat więzienia za napaść na dwie starsze kobiety

15.10.2019, 16:45

Na 6 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Białymstoku młodego mężczyznę, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa ciotek swojej żony. Sąd przyjął, że sprawca dobrowolnie odstąpił od zamiaru uduszenia obu kobiet; skazał go jedynie za obrażenia, których doznały starsze panie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok