Radio Białystok | Wiadomości | Przesunięte terminy otwarcia ofert w przetargach na podlaskie odcinki S19

Przesunięte terminy otwarcia ofert w przetargach na podlaskie odcinki S19

14.09.2020, 11:43, akt. 11:47

Z powodu dużej liczby zapytań od firm, na 30 września i na październik Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku przesunęła terminy otwarcia ofert w przetargach na projekt i budowę trzech podlaskich odcinków trasy S19 Via Carpatia - poinformował rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Chodzi o przetargi na trzy odcinki

Chodzi o przetargi na trzy odcinki tej trasy ekspresowej: Ploski-Haćki (otwarcie ofert 5 października), Haćki - Bielsk Podlaski Zachód wraz z przebudową odcinka drogi krajowej 66 (otwarcie ofert 30 września) i Bielsk Podlaski Zachód - Boćki (otwarcie 7 października). Łącznie do tych trzech przetargów wpłynęło ponad 2,8 tys. pytań.

Odcinki te mają mieć łącznie ok. 30 km - informowali wcześniej drogowcy.

Oferty w tych przetargach miały być otwierane 9, 11 i 14 września.

Przesunięcia terminów otwarcia ofert, wynikają z ogromnej liczby pytań zadawanych przez potencjalnych uczestników przetargu. Pytań o bardzo szerokim spektrum: od kwestii związanych z dokumentacją, przez warunki szczególne, aż po realizację kontraktu

- poinformował Rafał Malinowski.

GDDKiA zapowiadała wcześniej, że umowy na te odcinki S19 chce podpisać z wykonawcami w pierwszym kwartale 2021 r, a trasa ta ma być budowana w latach 2022-2024.

GDDKiA w Białymstoku prowadzi szereg postępowań przetargowych związanych z projektem i budowę S19 w Podlaskiem. Drogowcy poinformowali w ostatnich dniach w komunikacie na swojej stronie internetowej, że odrzucono najtańszą ofertę w przetargu na odcinek Białystok Zachód - Białystok Księżyno złożoną przez turecką firmę Kolin Insaat na kwotę 560,7 mln zł.

"Przyjęta przez wykonawcę optymalizacja nie uwzględniała specyfiki gruntów w tej okolicy Białegostoku, a co za tym idzie - w bilansie robót ziemnych - rażąco różniła się od szacunków zamawiającego" - podała GDDKiA. Dodała, że firma kilkakrotnie była wzywana do uzupełnienia oferty, ale wyjaśnienia te były niewystarczające.

"To zaś wzbudziło wątpliwości zamawiającego, co do tego, czy wykonawca przygotował ofertę w warunkach uczciwej konkurencji i czy daje rękojmię należytego wykonania zamówienia" - czytamy w komunikacie. Trwa analiza pozostałych ofert złożonych przez firmy w tym przetargu.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Kuźnicy mówiono o przebiegu drogi S19 Kuźnica - Sokółka

7.09.2020, 15:36

Dzięki tej inwestycji tiry ominą Kuźnicę, a ruch na trasie będzie bezpieczniejszy i szybszy. W poniedziałek (07.09) w Kuźnicy samorządowcy z powiatu sokólskiego, minister edukacji narodowej i dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówili o tym, jak ważna jest droga S19 Kuźnica - Sokółka.


Ogłoszono przetarg na projekt i budowę odcinka Kuźnica-Sokółka trasy S19

2.09.2020, 16:43

Przetarg na projekt i budowę 15,5 km odcinka Kuźnica-Sokółka trasy S19 w Podlaskiem ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. W środę (2.09) ogłoszenie o przetargu wysłano do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej - podała GDDKiA.


Mieszkańcy Sztabina zgłosili postulaty dotyczące obwodnicy tej miejscowości

24.08.2020, 12:27

Utrzymanie starego mostu na Biebrzy, rondo oraz trzeci pas do wyprzedzania. To propozycje, jakie mieszkańcy Sztabina zgłosili do projektu budowy obwodnicy swojej miejscowości. Wkrótce do tych sugestii odniesie się białostocki oddział Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Kolejne przetargi na budowę S19 - to tzw. obejście Bielska Podlaskiego

31.07.2020, 11:12

Inwestycje te mają przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo kierowców i wyprowadzić ruch tirów m.in. z Bielska Podlaskiego. Są przetargi na kolejne odcinki drogi ekspresowej S19 w województwie podlaskim.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
27.10.2020, 18:13, akt. 28.10.2020, 07:24

Śmiertelny wypadek między Kolnem a Piszem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok