Radio Białystok | Wiadomości | Jubileuszowe zawody "Białystok Biega"

Jubileuszowe zawody "Białystok Biega"

autor: Ryszard Minko

16.09.2020, 08:22, akt. 09:42

Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 1 500 zawodników, ale będzie to zupełnie inna rywalizacja. W najbliższą sobotę i niedzielę (19-20.09) w Białymstoku odbędą się jubileuszowe zawody „Białystok Biega”.

Białystok Biega, fot. Joanna Szubzda
Białystok Biega, fot. Joanna Szubzda

Tym razem, z uwagi na pandemię koronawirusa, w trakcie biegów obowiązywać będą dodatkowe zasady bezpieczeństwa – mówi Grzegorz Kuczyński z Fundacji Białystok Biega. Między innymi pakiety startowe wydawane będą w określonych godzinach, na trasie biegu zawodnicy nie otrzymają napoi regenerujących, medale przekazywane będą w specjalnych pakietach bez ceremonii, a tuż przed startem wszyscy będą musieli mieć zasłonięte usta i nos. Maseczki będzie można zdjąć dopiero po wystartowaniu i będzie to surowo egzekwowane, bo chodzi o bezpieczeństwo zawodników i wolontariuszy – zaznacza Grzegorz Kuczyński. 

Dodatkowo same biegi będą podzielone na grupy liczące maksymalnie 250 osób, które startować będą w kilkunastominutowych odstępach.

"Mimo epidemii chcemy pokazać otwarte i przyjazne miasto, bo zawsze przyjeżdżało tu wiele osób z całej polski i zza granicy. Widać, że ludzie chcą biegać, a my z zachowaniem reżimu sanitarnego chcemy im to umożliwić" – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.


Trasa biegów będzie przebiegała przez kilka ulic, między innymi w centrum miasta, co będzie się wiązało z utrudnieniami dla kierowców. Pierwsze zawody na dystansie 5 kilometrów odbędą się w sobotę w nocy, pozostałe na 10 kilometrów w niedzielę przed południem. Tym razem, z powodu pandemii, po raz pierwszy nie wezmą w nich udziału biegacze zza granicy oraz dzieci. 


Zobacz relacje z 9. edycji "Białystok Biega"Mapa trasy biegu "Nocna piątka"
Mapa trasy biegu "Szybka dycha"

| red: mak, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Fundacja Białystok Biega - problemy z organizacją biegów w czasie pandemii

10.09.2020, 18:30

Fundacja Białystok Biega jest instytucją, która w czasie pandemii udowadnia, że tak ważna dla naszego zdrowia rekreacja, jest możliwa.


Biegacze zachęcają do oddawania krwi w Białymstoku

18.07.2020, 09:08

W całej Polsce magazyny w centrach krwiodawstwa są na wyczerpaniu zapasów. W Podlaskiem na pomoc ruszają biegacze.


W wirtualnej sztafecie wystartowało blisko 1000 biegaczy, wśród nich drużyna Radia Białystok

7.07.2020, 18:51

Pandemia nie przeszkodziła biegaczom w pomaganiu innym. Mimo ograniczeń epidemicznych około tysiąca biegaczy wystartowało w wirtualnej sztafecie maratońskiej Electrum Ekiden.


Grzegorz Kuczyński

7.05.2020, 16:36

- To będzie pierwszy taki bieg w Polsce. My nie wyznaczamy trasy, każdy biegnie tam, gdzie uważa, że jemu jest najlepiej - mówi Grzegorz Kuczyński.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok