Radio Białystok | Wiadomości | W wirtualnej sztafecie wystartowało blisko 1000 biegaczy, wśród nich drużyna Radia Białystok

W wirtualnej sztafecie wystartowało blisko 1000 biegaczy, wśród nich drużyna Radia Białystok

autor: Olga Gordiejew

7.07.2020, 18:51, akt. 20:10

Pandemia nie przeszkodziła biegaczom w pomaganiu innym. Mimo ograniczeń epidemicznych około tysiąca biegaczy wystartowało w wirtualnej sztafecie maratońskiej Electrum Ekiden.

Adam Janczewski, fot. Sylwia Krassowska
Adam Janczewski, fot. Sylwia Krassowska

Tradycyjnie już Polskie Radio Białystok również wystawiło swoją drużynę w tym biegu. W sumie w tegorocznej sztafecie wystartowało 158 sześcioosobowych zespołów - informuje prezes Fundacji Białystok Biega Grzegorz Kuczyński.

Na razie najlepszy wynik osiągnęła drużyna z Poznania - Poznań Maraton Team - niespełna 3 godziny. Nasza radiowa ekipa przebiegła dystans maratoński w nieco ponad 4 godziny. Ale w najważniejszy jest cel, a nie czas.

Jak co roku część pieniędzy z wpisowego, a także spontaniczne wpłaty biegaczy przekazane będą na potrzeby Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. W tym roku na konto Fundacji "Pomóż im" trafi 12 tys. zł. W sumie od 2015 roku biegacze przekazali na pomoc dzieciom 140 tys. zł.

Dzięki wirtualnej rywalizacji w sztafecie maratońskiej Electrum Ekiden mogli uczestniczyć nie tylko podlascy biegacze. Spoza naszego regionu wystartowało około 300 osób z różnych stron Polski, ale byli też m.in. biegacze z Norwegii, Wielkiej Brytanii, Francji czy Ukrainy.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Reprezentacja Polskiego Radia Białystok biegła w szczytnym celu

22.06.2020, 01:17

Chcemy pomóc innym na przekór pandemii. Sześcioosobowa reprezentacja Polskiego Radia Białystok biegła w sztafecie maratońskiej Electrum Ekiden organizowanej przez Fundację Białystok Biega.


Po wirtualnym półmaratonie - czas na biegową sztafetę Electrum Ekiden

31.05.2020, 08:08

Po sukcesie wirtualnego półmaratonu postanowili pójść za ciosem. Fundacja Białystok Biega w czerwcu zorganizuje wirtualną sztafetę Electrum Ekiden. Prezes fundacji Grzegorz Kuczyński chciałby, aby była to ogólnopolska impreza.


Ponad 3600 zawodników ukończyło Wirtualny PKO Białystok Półmaraton

25.05.2020, 14:26

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ponad 3600 zawodników ukończyło Wirtualny PKO Białystok Półmaraton.


Za nami rekordowa edycja charytatywnej sztafety maratońskiej [zdjęcia]

2.06.2019, 16:42

W sobotę pobiegły dzieci, w niedzielę dorośli. Nie jest to tylko rywalizacja sportowa, ale i realna pomoc dla białostockiego hospicjum.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok