Radio Białystok | Wiadomości | Reprezentacja Polskiego Radia Białystok biegła w szczytnym celu

Reprezentacja Polskiego Radia Białystok biegła w szczytnym celu

autor: Olga Gordiejew

22.06.2020, 01:17, akt. 07:14

Chcemy pomóc innym na przekór pandemii. Sześcioosobowa reprezentacja Polskiego Radia Białystok biegła w sztafecie maratońskiej Electrum Ekiden organizowanej przez Fundację Białystok Biega.

Adam Janczewski, fot. Sylwia Krassowska
Adam Janczewski, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Reprezentacja Polskiego Radia Białystok biegła w szczytnym celu - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


0:00
0:00
Reprezentacja Polskiego Radia Białystok biegnie w szczytnym celu - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Reprezentacja Polskiego Radia Białystok biegła w niedzielę (21.06) w sztafecie maratońskiej Electrum Ekiden, organizowanej przez Fundację Białystok Biega. W tym roku impreza nie może zostać rozegrana w tradycyjny sposób, na stadionie. Radiowi miłośnicy biegania ruszą w trasy każdy indywidualnie, ale wszyscy w jednym szczytnym celu.Zobacz, kto wziął udział w sztafecie maratońskiej Electrum Ekiden Nie tylko Białystok biega 

Bieg Electrum Ekiden zwykle był wydarzeniem lokalnym, a w tym roku nic nie stoi na przeszkodzie, aby w rywalizacji i zabawie wzięły udział zespoły z całej Polski - przekonuje prezes Fundacji Białystok Biega Grzegorz Kuczyński i podkreśla, że „Pandemia nie może przeszkodzić w czynieniu dobra”.

Zasady udziału w sztafecie pozostają proste. Trzeba skompletować 6-osobowy zespół, który łącznie pokona maraton. Poszczególni zawodnicy odpowiednio: 7,2 km + 10 km + 10 km + 5 km + 5 km + 5 km.


W drużynie siła

Drużyna, która decyduje się wziąć udział w biegu, startuje tego samego dnia. Chodzi o to, by oddać ducha drużyny, integracji - zawsze to był element niezwykle ważny towarzyszący sztafecie. Uczestnicy rejestrują swój bieg dowolnym urządzeniem. Potem należy tylko przesłać zdjęcie bądź zrzut ekranu dokumentujący dystans, czas i datę.

Limit czasu nie obowiązuje. Oznacza to, że można swój dystans nawet przemaszerować. Najważniejszy jest ruch, zabawa, dla niektórych rywalizacja, no a przede wszystkim pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom.

Z każdego pakietu startowego 50 zł trafia na potrzeby Białostockiego Hospicjum dla Dzieci prowadzonego przez Fundację "Pomóż Im". Od 2015 roku Fundacja Białystok Biega przekazała na hospicjum 130 tys. złotych.


Zbierz drużynę, jest jeszcze czas!

Dystans pokonać można od 13 czerwca do 5 lipca, a więc zespoły mają na to ponad dwa tygodnie. Zgłoszenia są przyjmowane do ostatniego dnia rywalizacji. Więcej szczegółów na stronie


| red: sk, mak, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Po wirtualnym półmaratonie - czas na biegową sztafetę Electrum Ekiden

31.05.2020, 08:08

Po sukcesie wirtualnego półmaratonu postanowili pójść za ciosem. Fundacja Białystok Biega w czerwcu zorganizuje wirtualną sztafetę Electrum Ekiden. Prezes fundacji Grzegorz Kuczyński chciałby, aby była to ogólnopolska impreza.


Ponad 3600 zawodników ukończyło Wirtualny PKO Białystok Półmaraton

25.05.2020, 14:26

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ponad 3600 zawodników ukończyło Wirtualny PKO Białystok Półmaraton.


Grzegorz Kuczyński

7.05.2020, 16:36

- To będzie pierwszy taki bieg w Polsce. My nie wyznaczamy trasy, każdy biegnie tam, gdzie uważa, że jemu jest najlepiej - mówi Grzegorz Kuczyński.


Za nami rekordowa edycja charytatywnej sztafety maratońskiej [zdjęcia]

2.06.2019, 16:42

W sobotę pobiegły dzieci, w niedzielę dorośli. Nie jest to tylko rywalizacja sportowa, ale i realna pomoc dla białostockiego hospicjum.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok