Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska KAS zlikwidowała w Ostrołęce nielegalny salon gier hazardowych

Podlaska KAS zlikwidowała w Ostrołęce nielegalny salon gier hazardowych

18.09.2020, 08:38, akt. 08:44

Pięć urządzeń używanych do nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyła KAS w Ostrołęce (Mazowieckie). Służba celno-skarbowa przypomina, że za taką działalność grozi nie tylko grzywna czy więzienie, ale też po 100 tys. zł kary za każdy automat.

Źródło: podlaskie.kas.gov.pl
Źródło: podlaskie.kas.gov.pl

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze KAS z Łomży. Wcześniej ustalili, że w jednym z ostrołęckich lokali urządzane są nielegalne gry hazardowe. Okazało się, że w wytypowanym do kontroli miejscu jest system selekcji klientów i monitoring, zabezpieczono tam cztery automaty i komputer służące do takich gier.


- Funkcjonariusze KAS przesłuchali obecnych w lokalu kobietę i mężczyznę. Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom, zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej - poinformował w piątek (18.09) oficer prasowy podlaskiej KAS st. asp. Maciej Czarnecki.


Administracja celno-skarbowa przypomina, że oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

W ubiegłym roku podlaska KAS zabezpieczyła w sumie ponad 80 nielegalnych automatów do gier hazardowych; kwota kar wymierzonych w związku z nielegalnym hazardem wyniosła 12,4 mln zł (to kary naliczone też za automaty zatrzymane np. w 2018 roku po zakończeniu postępowań karno-skarbowych). Karani mogą być nie tylko właściciele nielegalnych automatów, ale też osoby, które wystawiają takie automaty w swoich lokalach.

W tym roku zabezpieczono co najmniej kilkanaście kolejnych automatów i komputerów, podczas akcji przeprowadzonych m.in. w Łomży i Wysokiem Mazowieckiem.

Administracja celno-skarbowa przypomina, że gry hazardowe w Polsce są koncesjonowane, ich prowadzenie jest możliwe jedynie w kasynach oraz salonach gier. W Podlaskiem działa legalnie siedem salonów gier prowadzonych przez krajowego monopolistę w tym zakresie - Totalizator Sportowy; powstają też nowe.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rozbito grupę przestępczą podejrzaną m.in. o fałszowanie faktur za towary z Azji

3.09.2020, 07:49

Co najmniej 150 mln zł stracił Skarb Państwa wskutek działań grupy przestępczej, podejrzanej o fałszowanie dokumentacji handlowej i faktur VAT za towary sprowadzane z Azji - poinformowała podlaska KAS. Zatrzymano dziesięć osób, wszystkie zostały tymczasowo aresztowane.


KAS udaremniła przemyt papierosów w transporcie desek

4.08.2020, 12:56

13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym z Białorusią w Kuźnicy. Kontrabanda ukryta była w ciężarówce, którą przewożono deski.


Przesyłki z nielegalnymi farmaceutykami zatrzymane przez KAS

10.06.2020, 12:38

Ponad 5,5 tys. tabletek i ampułek zawierających sterydy i hormony znaleźli funkcjonariusze KAS w przesyłkach, skontrolowanych w oddziale jednej z firm kurierskich w Białymstoku. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych farmaceutyków to ok. 40 tys. zł - podała w środę (10.06) administracja celno-skarbowa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedorukźródło: stock.adobe.com
UWAGA!
23.10.2020, 08:01, akt. 10:57

Uwaga! Mikrofon czeka!źródło: ZUS
REGION
23.10.2020, 16:52, akt. 17:02

ZUS wstrzymuje wyjazdy do sanatoriów
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok