Radio Białystok | Wiadomości | Przesyłki z nielegalnymi farmaceutykami zatrzymane przez KAS

Przesyłki z nielegalnymi farmaceutykami zatrzymane przez KAS

10.06.2020, 12:38, akt. 12:53

Ponad 5,5 tys. tabletek i ampułek zawierających sterydy i hormony znaleźli funkcjonariusze KAS w przesyłkach, skontrolowanych w oddziale jednej z firm kurierskich w Białymstoku. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych farmaceutyków to ok. 40 tys. zł - podała w środę (10.06) administracja celno-skarbowa.

Źródło: Podlaska KAS
Źródło: Podlaska KAS

- Na przemyt trafiono po prześwietleniu ośmiu przesyłek urządzeniem rtg. Okazało się, że w paczkach wysłanych z Łotwy było 1375 ampułek oraz 4175 tabletek z lekarstwami zawierającymi sterydy i hormony - poinformował oficer prasowy podlaskiej KAS st. asp. Maciej Czarnecki. 

Jak dodał, aby zmylić kontrolujących, nadawca leków ukrył je w opakowaniach po preparatach wykorzystywanych w medycynie estetycznej.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów prawa farmaceutycznego, dotyczących wprowadzenia do obrotu preparatów medycznych bez stosownego zezwolenia, lekarstwa zostały zabezpieczone przez KAS do dalszego postępowania.

Niedawno podobny przemyt farmaceutyków funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali również w łomżyńskim oddziale jednej z firm kurierskich.


Według danych Krajowej Administracji Skarbowej, jednym z popularniejszych towarów, które grupy przestępcze próbują przemycać zza wschodniej granicy w przesyłkach kurierskich, adresowanych do Polski lub do Europy Zachodniej, są papierosy. Kilka dni temu w czterech paczkach nadanych na Litwie do odbiorcy z Wielkiej Brytanii było w sumie ok. 2 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Kontrole takich przesyłek prowadzone są nie tylko w magazynach, ale też przez grupy mobilne administracji skarbowej na drogach, nierzadko również z wykorzystaniem psów wyszkolonych do takich zadań i mobilnych skanerów rtg. Dotyczą nie tylko paczek zagranicznych, ale również w obrocie krajowym.

W przesyłkach kurierskich podlaska KAS znajduje też towary podrabiane, które potencjalnie mają trafiać do Polski, np. do sprzedaży na bazarach. To m.in. kosmetyki czy leki lub suplementy. W ub. roku była też np. próba dostarczenia do Polski w ten sposób transportu podrabianych butów sportowych z Chin.

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nielegalne papierosy znaleziono w skrytkach ciężarówki jadącej z Litwy

8.06.2020, 08:26

Ponad 18,5 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy zabezpieczyli funkcjonariusze KAS w skrytkach ciężarówki skontrolowanej w Budzisku, w pobliżu granicy z Litwą. Kontrabanda była ukryta m.in. w przerobionym zbiorniku na paliwo.


Nielegalne towary w przesyłkach kurierskich odkryli funkcjonariusze KAS z Łomży

5.06.2020, 11:36

Jak informuje rzecznik podlaskiej KAS st. asp. Maciej Czarnecki nielegalne towary o łącznej wartości rynkowej ponad 34 tys. zł funkcjonariusze KAS zabezpieczyli podczas kontroli jednego z oddziałów firm kurierskich.


KAS zlikwidowała leśną bimbrownię

3.06.2020, 07:10

Ponad 400 litrów gotowego alkoholu zabezpieczyli funkcjonariusze KAS w czasie akcji likwidacji leśnej bimbrowni w okolicach Gródka (Podlaskie). Na gorącym uczynku nielegalnej produkcji zatrzymany został 28-letni mieszkaniec tych okolic.


Udaremniono przemyt 370 tys. paczek papierosów w ładunku kory ogrodowej

2.06.2020, 08:36

Próbę przemytu blisko 370 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremniła KAS w Budzisku, w pobliżu granicy z Litwą. Kontrabanda była ukryta w ciężarówce, pod ładunkiem kory ogrodowej. Litewski kierowca został tymczasowo aresztowany.


KAS wykryła nielegalne papierosy w przesyłkach kurierskich

1.06.2020, 12:32

2 tys. paczek papierosów wykryli funkcjonariusze KAS podczas kontroli zagranicznych paczek w oddziale jednej z firm kurierskich w Białymstoku. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonej kontrabandy przekracza 28 tys. zł - podała w poniedziałek administracja celno-skarbowa.


Podlaska KAS przekazała blisko 8 tys. litrów alkoholu na zwalczanie koronawirusa

27.05.2020, 14:00

Prawie 8 tys. litrów alkoholu zabezpieczonego przez podlaską KAS w ramach jej działań kontrolnych trafi nieodpłatnie m.in. do szpitali w regionie na działania związane z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa. W środę (27.05) służby celno-skarbowe przekazały ten alkohol Podlaskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
27.10.2020, 18:13, akt. 28.10.2020, 07:24

Śmiertelny wypadek między Kolnem a Piszem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok