Radio Białystok | Wiadomości | U pięciu osób z siatkarskiej drużyny Ślepsk Malow Suwałki stwierdzono zakażenie koronawirusem

U pięciu osób z siatkarskiej drużyny Ślepsk Malow Suwałki stwierdzono zakażenie koronawirusem

autor: Areta Topornicka, Jerzy Kułakowski

24.09.2020, 15:17, akt. 25.09.2020, 12:23

Zanosi się na to, że siatkarską drużynę Ślepsk Malow Suwałki czeka dłuższa przerwa w rozgrywkach PlusLigi.

12.09.2020, Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice, fot. Marcin Mazewski
12.09.2020, Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice, fot. Marcin Mazewski

Klub poinformował, że przeprowadzone w środę (23.09) testy wykazały zakażenie koronawirusem u pięciu osób. Chodzi o czterech zawodników i trenera. Władze klubu nie podają do wiadomości publicznej ich nazwisk.

Jak mówi prezes klubu Ślepsk Malow Suwałki Wojciech Winnik, obecnie cała drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym przebywa w izolacji.


- Dostaliśmy wyniki testów, które potwierdziły, że jeden z trenerów oraz czterech zawodników mają pozytywny wynik na Covid-19. Od wtorku wszyscy zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz osoby, które miały z nimi kontakt, przebywają w izolacji i czekają na wyniki testów. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że wszyscy zawodnicy, trenerzy i pracownicy klubu czują się dobrze. U dwóch z nich wystąpiły bóle głowy i gardła, natomiast jedna osoba ma podwyższoną temperaturę - informuje Wojciech Winnik. 


Władze klubu zgłosiły do sanepidu wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi przez co najmniej 15 minut w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez nałożonej maseczki. Jak dodaje prezes Wojciech Winnik, nie wiadomo, gdzie członkowie drużyny mogli się zarazić.


- Oczywiście robimy tzw. siatkę kontaktów i próbujemy ustalić źródło zakażeń. Na ten moment nie potrafimy jednak powiedzieć, gdzie dokładnie doszło do zarażenia wirusem. Staramy się w miarę możliwości pomóc sanepidowi. Czekamy jeszcze na pozostałe wyniki testów zawodników i członków klubu. Wtedy będziemy mieć pełny obraz sytuacji - stwierdza prezes Ślepska. 


Polska Liga Siatkówki zdecydowała - na wniosek klubu - odwołać dwa mecze Ślepska: z Cerradem Eneą Czarnymi Radom, który był zaplanowany na 27 września, i z Asseco Resovią Rzeszów, który miał się odbyć 1 października. Nowe terminy nie są jeszcze znane.


| red: zmj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


400 tys. zł z urzędu marszałkowskiego trafi do Ślepska Malow Suwałki

21.09.2020, 14:34

400 tysięcy złotych przekazał klubowi MKS Ślepsk Malow Suwałki samorząd województwa podlaskiego. To połowa zaplanowanej na to półrocze 800-tysięcznej dotacji, podzielonej między dwie grające na najwyższych szczeblach rozgrywek, drużyny w Podlaskiem.


W PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki pokonuje w Olsztynie AZS 3:0 [zdjęcia]

19.09.2020, 10:48

Inauguracja sezonu nie była udana, ale w sobotę (19.09) oglądaliśmy już zupełnie inną, widowiskową grę Ślepska Malow Suwałki. Biało-niebiescy pokonali w drugiej kolejce PlusLigi AZS Olsztyn 3:0.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok