Radio Białystok | Wiadomości | Studenci wracają do nauki na uczelniach

Studenci wracają do nauki na uczelniach

autor: Ryszard Minko

1.10.2020, 07:44, akt. 07:53

Za nimi trzy miesiące nauki zdalnej i trzy miesiące wakacji z obostrzeniami – w czwartek (01.10) po półrocznej przerwie studenci wracają do nauki na uczelniach. Nie oznacza to jednak, że sytuacja wraca do normalności, bo szkoły wyższe cały czas wykorzystywać będą zdalne metody nauczania.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
Studenci wracają do nauki na uczelniach - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Tylko na trzech białostockich uczelniach publicznych naukę i pracę rozpocznie ponad 20 tysięcy osób, ale nie będzie to kolejny – rutynowy rok akademicki. 

Z powodu pandemii koronawirusa Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku pracować będą w systemie mieszanym. To znaczy, że na przykład wykłady w znacznej mierze prowadzone będą online, a studenci wrócą w mury uczelni wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe, z zachowaniem zaostrzonych zasad sanitarnych. Dezynfekcja dłoni, zachowywanie dystansu i zasłanianie ust i nosa są obowiązkowe na każdej uczelni w przestrzeniach wspólnych. 

Podobnie może być też w przypadku zajęć, gdzie niemożliwe będzie zachowanie odpowiednich odległości między studentami – ale o tym mają decydować szefowie poszczególnych wydziałów. Generalnie na uczelniach ma obowiązywać zasada, by minimalizować przemieszczanie się studentów pomiędzy salami. Tradycyjne zajęcia w salach nie odbywają się od marca, kiedy zdecydowano o zamknięciu szkól i uczelni. Później przez trzy miesiące studenci kształcili się tylko zdalnie, a teraz po trzymiesięcznych wakacjach wracają do nauki.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


prof. Robert Ciborowski

29.09.2020, 08:04

- Poradziliśmy sobie z deficytem budżetowym trochę lepiej niż inne kraje europejskie. Z perspektywy tego, co mieliśmy w ostatnich latach w Polsce, jest gorzej, ale musiało tak być, bo kwestie epidemiczne wpłynęły na wszystkich. Z drugiej strony sytuacja jest na pewno dużo lepsza niż chociażby w południowej Europie czy w niektórych krajach Europy Zachodniej.


Są jeszcze wolne miejsca na największych uczelniach publicznych w regionie

25.09.2020, 12:04

Higiena stomatologiczna na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku i kilkanaście kierunków na Politechnice Białostockiej - są jeszcze wolne miejsca na największych uczelniach publicznych w regionie. Chętni muszą się jednak spieszyć, bo podania przyjmowane są tylko przez kilka dni.


Surowe obostrzenia sanitarne w białostockich akademikach

23.09.2020, 14:24

Mniej osób w pokojach, limity korzystających z kuchni i pryszniców, a także zakaz odwiedzin - to wszystko czeka studentów białostockich uczelni publicznych, którzy będą mieszkać w akademikach.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok