Radio Białystok | Wiadomości | Nasza słuchaczka zarzuca opieszałość inspektorom sanepidu z Bielska Podlaskiego

Nasza słuchaczka zarzuca opieszałość inspektorom sanepidu z Bielska Podlaskiego

autor: Ryszard Minko

8.10.2020, 11:09, akt. 13:39

Osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, szybciej dowiadują się o tym pocztą pantoflową niż od sanepidu. Tak twierdzi nasza słuchaczka, która zarzuca opieszałość inspektorom z Bielska Podlaskiego.

Fot. Monika Kalicka
Fot. Monika Kalicka

Z relacji słuchaczki wynika, że pracownicy sanepidu poprosili osobę zakażoną, by sama poinformowała osoby, z którymi miała kontakt, bo kończą się godziny pracy urzędu. Tymczasem szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku Podlaskim Marzenna Perzyna wyjaśnia, że niejednokrotnie pracownikom trudno jest szybko dotrzeć do wszystkich i takie sytuacje mogą się zdarzać. 

Nie wiem, czy od marca udało nam się skończyć pracę w godzinach urzędowania. Czasami wyniki przychodzą o 17:00 i mimo tego, po całym dniu pracy zaczyna się obdzwanianie osób z kontaktu. Czasem trudno jest też do nich dotrzeć i fizycznie nie da się wszystkich poinformować, bo doba jest za krótka. Najważniejsze jest najbliższe środowisko izolowanego, a dalsze kontakty - jak się uda do nich dotrzeć - zdarza się, że informujemy następnego dnia

- mówi Marzenna Perzyna.

Powiatowy inspektor tłumaczy też, że w każdym przypadku analizowane jest ryzyko zakażenia większej grupy osób. W przypadku szkół, szpitali czy dużych zakładów pracy, osoby z kontaktu informowane są jak najszybciej.

| red: maj, bsd, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Niepokojące dane. 4280 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

8.10.2020, 10:41

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 4280 przypadkach koronawirusa w kraju. Resort przekazał ponadto, że zmarło 76 osób. To najwyższa dotąd dobowa liczba zakażeń i zgonów w Polsce.


Rodzina rolników z powiatu monieckiego musi spędzić na kwarantannie 3 tygodnie

6.10.2020, 13:33

Trzy tygodnie na kwarantannie muszą spędzić bliscy kobiety zakażonej koronawirusem. To znacznie dłużej niż izolacja samej chorej, która musi ograniczać kontakty na 10 dni. W takiej sytuacji znalazła się rodzina rolników z powiatu monieckiego, którzy od 29 września są na kwarantannie z powodu opieki nad chorą babcią.


Lekarze ze szpitala miejskiego w Białymstoku wypisywali do domu pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem

5.10.2020, 07:21

Lekarze ze szpitala miejskiego w Białymstoku, nie informując bliskich o zagrożeniu, wypisywali do domu podejrzanych o zakażenie koronawirusem pacjentów. W ten sposób mogło dojść do rozprzestrzeniania się choroby do innych miejsc - poinformowała nas słuchaczka.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok