Radio Białystok | Wiadomości | Rezerwy Jagiellonii pokonały Lechię Tomaszów Mazowiecki 6:0. W składzie białostoczan większość piłkarzy z pierwszej drużyny

autor: Robert Bońkowski

10.10.2020, 17:04, akt. 11.10.2020, 12:56

Druga drużyna Jagiellonii Białystok pokonała w meczu 3. ligi Lechię Tomaszów Mazowiecki 6:0. Wszystkie bramki padły dopiero w drugiej połowie. Skład rezerw zbudowany był w większości z piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek PKO Ekstraklasy. Grali m.in. Runje, Tiru i Olszewski.

Niespodzianka do przerwy

Mecz rozegrany został na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Spotkanie z wysokości trybun oglądało kilkudziesięciu kibiców. Obecni byli też sympatycy gości.

Rezerwy Jagiellonii rozpoczęły mecz w składzie w większości zbudowanym z piłkarzy pierwszej drużyny. Na placu gry wystąpili m.in. Ivan Runje, Andrej Kadlec czy Mateusz Wyjadłowski. Mimo tego, że żółto-czerwoni "na papierze" mieli zdecydowanie lepszy skład, to nie zdołali w pierwszej części meczu zdobyć bramki.

Ponadto Jagiellonia mogła rozpocząć spotkanie od straty gola. Najpierw białostocki klub uratował dobrą interwencją bramkarz Damian Węglarz, a kilka minut później strzał gości zmierzający w światło bramki zablokował Ivan Runje.

W 33. minucie boisko musiał opuścić obrońca pierwszej drużyny Jagiellonii Andrej Kadlec. Piłkarz doznał urazu walcząc o piłkę. Zmienił go wówczas Szymon Pankiewicz.

Do przerwy żółto-czerwoni stworzyli sobie zaledwie jedną bardzo dobrą sytuację z gry. Strzał Szymona Sobczaka obronił golkiper Lechii Tomaszów Mazowiecki. Tym samym piłkarze obu drużyn zeszli na przerwę z bezbramkowym remisem.

Grad bramek w drugiej połowie

Druga połowa spotkania, to zupełnie inna, lepsza gra rezerw Jagiellonii. Festiwal goli przy ul. Słonecznej rozpoczął się w 56. minucie. Pięknym strzałem z lewej strony pola karnego popisał się Pankiewicz.

Minutę później żółto-czerwoni przeprowadzili szybki atak. Wyjadłowski zauważył w polu karnym Fernana Lopeza, a Hiszpan wykorzystał stuprocentową okazję do podwyższenia wyniku i 3-ligowe rezerwy Jagiellonii prowadziły od 57. minuty 2:0.

Trzeci i czwarty gol padł po rzutach karnych. Pierwszą jedenastkę wykorzystał napastnik Szymon Sobczak, a drugą Krzysztof Toporkiewicz.

Piąty gol dla drugiej drużyny Jagiellonii padł w 68. minucie spotkania. Prowadzenie żółto-czerwonych podwyższył ponownie Krzysztof Toporkiewicz. Natomiast w 81. minucie bramkę zdobył skrzydłowy Mateusz Wyjadłowski i tym samym przypieczętował zwycięstwo rezerw białostockiej drużyn.

Po dziewięciu spotkaniach zespół prowadzony przez Wojciecha Kobeszkę (nieobecnego podczas spotkania z Lechią Tomaszów Mazowiecki) z dorobkiem 14 punktów zajmuje 11. miejsce w pierwszej grupie 3. ligi.

Ivan Runje: miałem okazję poczuć poziom polskiej 3. ligi

Chorwacki obrońca, który wyleczył niedawno uraz, ostatnie dwa spotkania rozegrał w rezerwach Jagiellonii. Po meczu przyznał, że mecze te były mu potrzebne.

- Miałem okazję poczuć poziom polskiej 3. ligi. Te spotkania były mi bardzo potrzebne. Przed takimi meczami także trzeba być skoncentrowanym, bo po drugiej stronie staje przeciwnik, który też walczy o punkty. Piłkarze pierwszej drużyny grali w tym meczu, żeby lepiej przygotować się do nadchodzącego spotkania PKO Ekstraklasy, w którym podejmiemy Lecha Poznań. W pierwszej połowie widać było, że nie graliśmy z sobą zbyt wiele. Brakowało nam automatyzmów. Natomiast w drugiej worek z bramkami rozwiązał pierwszy strzelony gol - podsumował zwycięstwo nad Lechią obrońca Ivan Runje.

Szymon Sobczak: przeciwnik był dobrze zorganizowany w pierwszej połowie

Napastnik pierwszej drużyny Szymon Sobczak powiedział po zwycięstwie nad 3-ligową Lechią Tomaszów Mazowiecki, że rywale zagrali dobrze w pierwszej połowie.

- Przeciwnik był dobrze zorganizowany w pierwszej połowie. Zagrali pięcioma piłkarzami z tyłu i nie byliśmy w stanie znaleźć sposobu na pokonanie defensywy. Cieszy nasza skuteczność w drugiej połowie. To spotkanie było przetarciem dla zawodników, którzy wracają po kontuzji i tych, którzy grali mniej w ostatnim czasie. To była dobra jednostka treningowa. Cieszę się z tego, że udało mi się pokonać bramkarza z rzutu karnego. Z tego rozlicza się napastników - powiedział napastnik Jagiellonii Białystok.

Pierwsza drużyna Jagiellonii Białystok najbliższy mecz rozegra w sobotę (17.10) w Białymstoku. Przeciwnikiem zespołu Bogdana Zająca będzie Lech Poznań. Początek spotkania i naszej radiowej transmisji o 20:00.

| red: rbon, wsz

Władze piłkarskiej ekstraklasy opublikowały terminarz 9. kolejki. Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z Cracovią 7 listopada.

Maksymalnie 5,5 tys. widzów może obejrzeć mecz Jagiellonii z Lechem

9.10.2020, 14:23

Dokładnie 5509 widzów będzie mogło obejrzeć mecz Jagiellonii z Lechem Poznań w najbliższej kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Zajętych może być do 25 proc. pojemności stadionu miejskiego w Białymstoku. W piątek (9.10) wolnych było jeszcze ponad 1,6 tys. miejsc z tej puli.

16-letni bramkarz Jagiellonii podpisał kontrakt z Parmą

6.10.2020, 12:52

16-letni bramkarz Bartłomiej Maliszewski, wychowanek Akademii Jagiellonii Białystok na początku sezonu włączony od kadry pierwszego zespołu, przechodzi do Parmy grającej we włoskiej Serie A.

Kris Twardek nowym zawodnikiem Jagiellonii

5.10.2020, 20:06

Jagiellonia Białystok ogłosiła nowy transfer. Zespół żółto-czerwonych zasilił Kanadyjczyk Kris Twardek.

Paweł Olszewski z nowym kontraktem w Jagiellonii Białystok

3.10.2020, 08:47

Do 2024 roku będzie obowiązywał nowy kontrakt z Jagiellonią 21-letniego obrońcy tego klubu Pawła Olszewskiego - poinformował białostocki klub. Prawy defensor ma status młodzieżowca i w nowym sezonie ekstraklasy pewne miejsce w pierwszym składzie.