Radio Białystok | Wiadomości | Paweł Olszewski z nowym kontraktem w Jagiellonii Białystok

Paweł Olszewski z nowym kontraktem w Jagiellonii Białystok

3.10.2020, 08:47, akt. 08:53

Do 2024 roku będzie obowiązywał nowy kontrakt z Jagiellonią 21-letniego obrońcy tego klubu Pawła Olszewskiego - poinformował białostocki klub. Prawy defensor ma status młodzieżowca i w nowym sezonie ekstraklasy pewne miejsce w pierwszym składzie.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków, 24.08.2020, fot. Joanna Szubzda

Paweł Olszewski związany jest z Jagiellonią od pięciu lat; debiut w ekstraklasie zaliczył już w sezonie 2015-2016, ale nie zdołał na stałe zadomowić się w kadrze białostoczan. Doświadczenie zbierał więc na wypożyczeniach do ligi niżej, gdzie grał w Wigrach Suwałki i Stali Mielec.

W marcu ostatecznie wrócił do Białegostoku (wcześniej był m.in. na testach w Arce Gdynia), ale w końcówce sezonu zagrał tylko w jednym meczu. W tym sezonie niespodziewanie postawił na niego nowy trener Jagiellonii Bogdan Zając.

Z rozegranych przez białostoczan sześciu spotkań (pięć w lidze, jedno w Pucharze Polski) Olszewski wystąpił w pięciu, z czego w czterech od pierwszej do ostatniej minuty. Na razie zaliczył jedną asystę.

- To dla mnie kolejny bodziec do lepszej pracy, ale jest nad czym pracować i do czego dążyć. Jestem bardzo zadowolony, że pokazałem sztabowi szkoleniowemu, że dużo potrafię i stać mnie na to, żeby wywalczyć miejsce w składzie. Ale nie chcę się tym zachwycać, bo to dopiero mały kroczek w przód - powiedział młody defensor w wypowiedzi dla klubowych mediów Jagiellonii Białystok.

- Cieszę się, że złapałem rytm meczowy, teraz muszę się starać, żeby tego miejsca nie oddać - dodał Olszewski, który na prawej obronie wygrywa obecnie rywalizację ze Słowakiem Andriejem Kadlecem.

W tej kolejce ekstraklasy Jagiellonia pauzuje, bo jej mecz z Pogonią został przełożony z powodu koronawirusa w szczecińskim zespole. W siódmej kolejce białostoczanie 17 października zagrają u siebie z Lechem Poznań.

źródło: PAP | red: wsz

Departament Logistyki Rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy opublikował termin meczu Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok. Spotkanie odbędzie się w piątek (30.10) o 20:30.

Pomnik żołnierzy 42. Pułku Piechoty powstanie przed Stadionem Miejskim w Białymstoku

29.09.2020, 16:57

Kibice Jagiellonii rozpoczęli publiczną zbiórkę pieniędzy. Na ten cel potrzebują 210 tys. złotych.

Mecz Pogoń Szczecin - Jagiellonia odwołany - 30 osób w Pogoni Szczecin ma koronawirusa

27.09.2020, 12:09

Ekstraklasa S.A. przełożyła mecz 6. kolejki pomiędzy Pogonią Szczecin a Jagiellonią Białystok, który miał być rozegrany w sobotę, 3 października. Decyzja została podjęta w związku z dużą liczbą pozytywnych wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w zespole ze Szczecina.

Błażej Augustyn: w pierwszej połowie rywale nas zdominowali

27.09.2020, 00:21

Jagiellonia Białystok przegrała 0:1 (0:1) z Zagłębiem Lubin w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Jedynego gola jeszcze w pierwszej połowie strzelił Lorenco Simić. Żółto-czerwoni nie wykorzystali szansy na wskoczenie na pozycję wicelidera ekstraklasy.

Bogdan Zając: to nie był nasz dobry mecz [wideo]

26.09.2020, 23:14