Radio Białystok | Wiadomości | Szkoły ponadpodstawowe w strefach czerwonych przeszły na nauczanie zdalne - nie dotyczy to jednak placówek specjalnych

Szkoły ponadpodstawowe w strefach czerwonych przeszły na nauczanie zdalne - nie dotyczy to jednak placówek specjalnych

autor: Ryszard Minko

19.10.2020, 13:57, akt. 14:00

Od poniedziałku (19.10) szkoły ponadpodstawowe w tak zwanych strefach czerwonych przeszły na nauczanie zdalne. Nie dotyczy to jednak placówek specjalnych, gdzie niepełnosprawne dzieci nadal muszą uczyć się w tradycyjny sposób.

Fotolia.com
Fotolia.com

To zaskakująca decyzja, która może być zagrożeniem dla ich zdrowia, alarmuje matka uczennicy jednej z białostockich szkół specjalnych. Jak mówi, z powodu obaw przed zakażeniem, już od miesiąca nie posyła swojej córki do szkoły, a naucza ją w domu. W jej opinii, niepełnosprawne intelektualnie dzieci nie są w stanie w pełni dostosować się do rygorów sanitarnych.

Jeszcze do piątkowego popołudnia dyrektorzy ponadpodstawowych szkól specjalnych byli przekonani, że także i one przejdą na nauczanie zdalne. Później okazało się, że zostały z tego wyłączone.

- Większość rodziców jest zadowolona z takiego rozwiązania i nie odnotowaliśmy zwiększonej absencji z powodu obaw przez zakażeniem - mówi wicedyrektor Zespołu Szkół nr 16 w Białymstoku Agnieszka Cholewa. Dodaje, że w szkole przestrzegane są wszystkie wytyczne sanitarne, a uczniowie zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i się do nich stosują.

W podobnym tonie wypowiadają się szefowie podobnych szkół w Bielsku Podlaskim i Łomży. Tam także nie odnotowano zwiększonej nieobecności niepełnosprawnych uczniów na zajęciach, ani niepokojących sygnałów od niezadowolonych rodziców.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Suwalski Ratusz broni decyzji w sprawie nieprzyjmowania dzieci z okolicznych powiatów do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

19.10.2020, 12:39

To rodzice powinni decydować, gdzie będą uczyć się ich niepełnosprawne dzieci - tak brzmi odpowiedź starosty suwalskiego na zachowanie władz Suwałk. Nie zgadzają się one na przyjmowanie nowych dzieci z okolicznych powiatów do miejskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.


Dariusz Piontkowski

19.10.2020, 08:18

- Będziemy starali się jak najdłużej utrzymać kształcenie stacjonarne w szkołach podstawowych, zwłaszcza w młodszych klasach - zaznacza minister Piontkowski.


Powrót nauczania zdalnego w szkołach średnich

19.10.2020, 08:00

Od poniedziałku (19.10) szkoły średnie znajdujące się w żółtej strefie przechodzą na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W strefie czerwonej nauka w liceach i technikach będzie się odbywać zdalnie. Bez zmian mają działać przedszkola i szkoły podstawowe.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


fot. Monika Kalicka
REGION
26.01.2021, 07:20, akt. 16:35

Trudne warunki na drogach w Podlaskiem

Intensywne opady śniegu w Białymstoku, fot. Monika Kalicka
POGODA
25.01.2021, 08:50, akt. 26.01.2021, 06:33

W Podlaskiem ciągle pada śnieg [zdjęcia, wideo]źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok