Radio Białystok | Wiadomości | 49,6 mln zł będzie kosztowała modernizacja DK66 w Wysokiem Mazowieckiem

49,6 mln zł będzie kosztowała modernizacja DK66 w Wysokiem Mazowieckiem

19.10.2020, 14:28, akt. 14:33

49,6 mln zł będzie kosztować przebudowa ok. 4 km DK66 w Wysokiem Mazowieckiem. W poniedziałek (19.10) w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku podpisano umowę z wykonawcą, którym jest konsorcjum firm Unibep SA i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Trakt.

Fotolia.com
Fotolia.com

Droga jest główną ulicą w Wysokiem Mazowieckiem

Droga jest główną ulicą w Wysokiem Mazowieckiem. Jak mówił na wideokonferencji prasowej dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku Wojciech Borzuchowski, droga ta należy do najbardziej zniszczonych odcinków dróg krajowych na terenie tego oddziału, modernizacja to zmieni.

W ramach przebudowy powstaną cztery ronda, będzie przebudowanych 15 skrzyżowań, chodniki, infrastruktura. Inwestycja jest realizowana we współpracy GDDKiA z samorządem Wysokiego Mazowieckiego oraz Polską Grupą Energetyczną. Wojciech Borzuchowski poinformował, że PGE zleci odrębnemu wykonawcy przeprowadzenie swoich prac na dodatkową kwotę 2,5 mln zł. Droga ma być gotowa do końca sierpnia 2022 r. Na konferencji podano, że miasto Wysokie Mazowieckie finansowało przygotowania do tej inwestycji, choć kwoty nie podano.

O przebudowę drogi władze Wysokiego Mazowieckiego zabiegały od dawna - przypomniano na konferencji. Anna Niemyjska z Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem podkreśliła, że inwestycja jest ważna dla miasta, mieszkańców, firm, tranzytu. Podkreślała, że droga jest bardzo obciążona takim ruchem. Przypomniała, że miasto stara się uzupełnić tę inwestycję innymi, w trzech odcinkach powstanie miniobwodnica miasta, co odciąży centralną część Wysokiego Mazowieckiego z ciężkiego ruchu.


W Podlaskiem realizowane są duże inwestycje związane z budową tras S61 Via Baltica i S19 Via Carpatia

Uczestniczący w wideokonferencji wiceminister infrastruktury Rafał Weber podkreślił, że zadaniem rządu jest dbanie o bezpieczeństwo obywateli na drogach, więc modernizacja DK66 temu będzie służyć. Przypomniał, że w Podlaskiem realizowane są duże inwestycje związane z budową tras S61 Via Baltica i S19 Via Carpatia, ale oprócz tego ważna jest także poprawa infrastruktury na już istniejących drogach krajowych. Ocenił, że modernizacja pozwoli "dokonać wielkiej interwencji" na tej drodze, dzięki czemu będzie ona bardziej bezpieczna w ruchu drogowym dla mieszkańców i dla osób przejezdnych, tranzytu, ale też rowerzystów, pieszych, bo taka infrastruktura powstanie.

Dyrektor infrastruktury Unibep SA Adam Poliński podkreślił, że przebudowę będą prowadzić regionalne firmy, a inwestycja oznacza dla nich dalszy rozwój. Zapewniał, że prace będą prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu powodowały utrudnienia komunikacyjne w trakcie modernizacji.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


GDDKiA zleciła przygotowanie wstępnej dokumentacji obwodnicy wsi Białobrzegi

19.10.2020, 07:57

18-kilometrowa trasa łącząca Augustów ze Sztabinem ma być gotowa w 2027 roku.


Droga z Sokółki do Dąbrowy Białostockiej już wyremontowana

19.10.2020, 15:19

Od poniedziałku (19.10) kierowcy mogą już jeździć nową drogą z Sokółki do Dąbrowy Białostockiej. Po blisko 3-letnich pracach trasa wojewódzka jest już gotowa.


Blisko 3 mln zł na remont fragmentu drogi wojewódzkiej nr 674 Sokółka – Krynki

15.10.2020, 14:11

Dzięki tej inwestycji ma się poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i turystów na trasie Sokółka-Krynki. Władze województwa podlaskiego ogłosiły rozpoczęcie prac nad przebudową fragmentu drogi wojewódzkiej numer 674.


Jest decyzja lokalizacyjna na przebudowę kolejnego odcinka trasy Rail Baltica - stacji Łapy

14.10.2020, 14:22

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał w środę (14.10) decyzję lokalizacyjną na przebudowę ok. 3-kilometrowego odcinka międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok